banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

İDO: "Deniz Otobüsü Kazası Soruşturuluyor"

İDO açıklamasında Mehmet Reis-11 deniz otobüsü ile Malta bandıralı New breeze adlı frigorifik gemi arasında meydana gelen çarpışmaya ilişkin soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

GÜNCEL 30.01.2010, 15:57
3297
İDO:

İDO: "Deniz Otobüsü Kazası Soruşturuluyor"

İDO tarafından yapılan açıklamada, Mehmet Reis-11 deniz otobüsü ile Malta bandıralı New breeze adlı frigorifik gemi arasında meydana gelen çarpışmaya ilişkin soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Açıklamada; "Bandırma- Yenikapı seferini yapan “Mehmet Reis – 11”  deniz otobüsü ile Malta bandıralı New Breeze isimli ticari yük gemisi arasında 29 Ocak 2009 günü meydana gelen çatışmaya ilişkin soruşturma detaylı olarak sürdürülmektedir.Her iki gemi için yapılan idari tahkikat; Denizcilik Müsteşarlığı, İstanbul Liman Başkanlığı ve ilgili savcılık tarafından yürütülmektedir. Yapılacak adli ve teknik değerlendirme doğrultusunda, olayın süreç ve nedenleri ilgili raporla açıklanacaktır." denildi.

Yorumlar (9)
YAKUP CANGÜL 12 yıl önce
İDO CAMİASINA VE YARALILARA GEÇMİŞ OLSUN YARALILARA ALLAH ŞİFALAR VERSİN.40 SENEDİR DENİZCİYİM ALLAH RAHMET EYLESİN KAPTAN AĞABEYİM İLHAN KURTULUŞ UN BANA BİR SÖZÜ VARDI VARDİYA TUTARKEN DENİZDE ÇATIŞMAYI ÖNLEME TÜZÜĞÜNE GÖRE GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜ SENDE OLSA DAHİ KENDİ İNSİYATİFİNİ KULLANARAK TEHLİKELİ DURUM YARATMA BELKİ KARŞIDAKİ GEMİNİN KAPTANI KALP KIRİZİ GEÇİRMİŞTİR BELKİ DE UYUMUŞTUR.GEÇİŞ USTÜNLÜĞÜ SENDE DİYE GİDİP VURMAN GEREKMEZ.1970 SENESİNDE DENİZE ÇIKTIĞIMDA SEYİR CİHAZLARI BU KADAR GELİŞMEMİŞTİ OYSA ŞİMDİ S BAND RADAR MARTIYI BİLE GÖSTERİYOR.AİS CİHAZI ETRAFINDAKİ BUTUN GEMİLERİ GÖSTERİYOR ARPA RADAR ÇARPIŞMA TEHLİKESİ OLDUĞUNDA ALARM VERİP İKAZ EDİYOR.TEHLİKE ARZ EDEN GEMİNİN KAÇ DAKİKA SONRA YANINIZDA OLACAĞINI VE SİZE NE KADAR MESAFEDEN GEÇECEĞİNİ İKAZ EDİYOR.KAPTAN ARKADAŞLAR BİRAZ DAHA DİKKATLİ OLURLARSA BU DURUMLAR MEYDANA GELMEZ ALLAH BİR DAHA BÖYLE KAZALAR GÖSTERMESİN GEÇMİŞ OLSUN YAKUP CANGÜL

12 yıl önce
resimde de açıkça belli. iskele baş omuzluktan çarpmış. yanı diğer geminin iskelesıne çarpmış. dolasyısı ile istanbula dogru giden bir gemiye nasıl iskele tarafdan çarpılır ?????
mustafa erbas 12 yıl önce
Bu ınceleme bence tarafsız bır klas kurulusu raporuna dayanmalıdır.abs rına broverıtas vb gıbı
DENİZİN SESİ 12 yıl önce
Teknolojı harikası Denizcilik Okullarımız ve bunlara Göz Nurları ile Eğitim veren değerli HOCALARIMIZ ve bunların elinde mezun olan Genç Fidan Denizcilerimizi mezun olup sokağa atıp Deniz Canavarı yapmayın….Milletin vergileri ile Milyonlarca Dolarlarla Masraf edilerek yapılan,satın alınan insanlara hizmete konulan Teknoloji harikası son model,süratli,manevra gücüne sahip donatılmış Yüzen sarayları İNSANLARIN TABUT’u haline getirtmeyin……

Deve kuşu misali hala kuma sokmayın kafaları….Yeter artık yok etmeyin İNSANLIĞI-TEKNOLOJI –MİLLETİN PARASINI…Deniz Canavarı yartmayalım….

hayri . 12 yıl önce
habere konan resim gecen seneki kazadan bu kaza ile ilgisi yoktur bu resime göre kazayı değerlendirmeyelim

yeni kazada gemi ikele tarafından
hayri . 12 yıl önce
ayrıca fotodaki gemi sancaktan hasarlı
hüsamettin canbilen 12 yıl önce
Deniz otobüsünde kılavuz kaptan varmıydı?

Belki vardır.Kazayı o yapmıştır.Bazı çok bilmiş odalar ve sofalar hemen gündem maddesi yaparlarda.Çünki işi gücü bırakıp bugünlerde varsa yoksa kılavuz kaptanları suçlamak moda oldu.IDO camiasına geçmiş olsun dileklerimle.Hüsamettin CANBİLEN
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 07 Temmuz 2022
İmsak 03:34
Güneş 05:32
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:46
Yatsı 22:35
Günün Karikatürü Tümü