İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan İDO açıklaması

​​​​​​​İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İDO’nun iç hat seferlerini kaldırması konusunda "Özel sektör karar alsa da biz vatandaşımızı mağdur etmeyiz" dedi.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan İDO açıklaması

İBB Başkanı Mevlüt Uysal'dan İDO açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İDO’nun iç hat seferlerini kaldırması konusunda "Özel sektör karar alsa da biz vatandaşımızı mağdur etmeyiz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Deniz Otobüsleri'nin ( İDO) iç hat seferlerini kaldırması hakkında açıklamalarda bulundu.

ŞEHİR HATLARI VURGUSU

Uysal, "Malumunuz İDO özelleştirildi. Nihayetinde taşıma bir kamu hizmetidir. Özel sektör bu konuda 'para kazanamıyorum. O işleri bıraktım' dese de şehir hatları işletmelerimiz işlerini devam ettiriyor” dedi.

“VATANDAŞIMIZ RAHAT OLSUN”

Başkan Uysal, “Biz vatandaşımızı yolda bırakmayız. Gereğini yaparız. Vatandaşımız bu konuda rahat olsun" ifadelerini kullandı.

İÇ HATLAR 1 ARALIK'TA DURACAK

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO) bu sabah 1 Aralık 2018 tarihinden itibaren iç hat seferlerini durdurma kararı aldığını duyurdu.

Şirket, Bostancı-Bakırköy, Bostancı-Kabataş/Beşiktaş ve Adalar'dan oluşan iç hat seferlerini 1 Aralık tarihinden itibaren durdurup daha çok dış hatlara odaklanacak.

İDO, 2011 yılında Tepe-Akfen-Souter-Sera ortak girişim grubu tarafından alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 02:28
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176