banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Hopaport'ta Yılın İlk Proje Kargo Yükü Hareketliliği Yaşanıyor

Hopa Limanı'na karayolu ile gelen doğal gaz sondaj ekipmanları Malta’ya gönderilmek üzere M/V Clipper Miami isimli proje gemisine yükleme işlemi devam ediyor.

GÜNCEL 26.03.2015, 10:25
4175
Hopaport'ta Yılın İlk Proje Kargo Yükü Hareketliliği Yaşanıyor

HOPAPORT’TA YILIN İLK PROJE KARGO YÜKÜ HAREKETLİLİĞİ YAŞANIYOR.

Hopa Limanı'na karayolu ile gelen doğal gaz sondaj ekipmanları Malta’ya gönderilmek üzere M/V Clipper Miami isimli proje gemisine yükleme işlemi devam ediyor.

HOPAPORT 2015 yılına hızlı başladı. Daha önce Liman tarihinde hiç elleçlemesi yapılmayan iki yeni ürünün limana getirilmesini sağlayan HOPAPORT çalışmalarına aralıksız devam ediyor. HOPAPORT Limanı'nda bugünlerde yaşanan diğer bir hareketlilikte 2015 yılının ilk Proje Kargo yükü oldu. Iğdır'da bulunan sondaj kulesi ve yan bağlantılarının da bulunduğu şantiyesini kapatan bir firma, şantiye sahasında bulunan makine ve malzeme parkını karayolu ile Hopa Limanı'na taşıyarak burada toplamıştı.

Taşıma işlemlerinin tamamlanması ardından bu defa Liman sahasında toplanan malzemeler HOPAPORT’A gelen Antigua/Barbuda bandıralı Clipper Miami isimli proje gemisine yüklenmeye devam ediyor. Toplam 11.174 cbm, 2.456 Ton ağırlığında olan ve 278 parçadan oluşan Proje Kargo malzemelerinin kısa bir sürede proje kargo gemisine yüklenmesinin ardından gemi Malta’ya gitmek üzere Hopa Limanı'ndan ayrılacak. HOPAPORT’un her türlü yükün yükleme ve boşaltmasının yapılabilir bir liman olduğunu söyleyen Genel Müdür Özer “Biz açık ve kapalı sahalarımızla, her türlü yükü elleçlemeyi rahatlıkla yapabilecek makine parkımızla ve tecrübeli personelimizle her işin altından rahatlıkla kalkacak, kurumsal bir firmayız. HOPAPORT liman otomasyon sistemi sayesinde her işlem, her aşamada rahatlıkla kontrol altındadır ve buda bizim kendimize olan güvenimizi pekiştirmiştir.

Yönetim kademesinden başlayarak tüm departmanlarımızda çalışan tecrübeli personelimiz kendilerine verilen her işi zaman mefhumuna bakmadan rahatlıkla yerine getirebilir bir noktadır. Kısacası HOPAPORT zor olanı işi başararak yapmayı kendine ilke edinmiştir. Bizde artık zor olan iş yoktur. Zamanında yerine getirilmesi gereken sorumluluk vardır” diye konuştu.

Hayati Akbaş HOPA

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Karikatürü Tümü