banner191

banner148

banner179

banner176

Hedeflediği Yeni Rota İzmir – Atina.

Sosyal mesajlar vermek için kilometrelerce kulaç atan eski milli yüzücü Alper Sunaçoğlu’nun hedeflediği yeni rota İzmir – Atina.

GÜNCEL 21.01.2014, 02:46
Hedeflediği Yeni Rota İzmir – Atina.

''Dostluk'' için yüzmek istiyor

 Sosyal mesajlar vermek için kilometrelerce kulaç atan eski milli yüzücü Alper Sunaçoğlu’nun hedeflediği yeni rota İzmirAtina.

Türk-Yunan barışına katkı için 460 kilometrelik mesafeyi yüzmeye hazırlanan Sunaçoğlu, 19 Mayıs’ta da Atatürk’ün Selanik’teki evinde olmayı planlıyor. Sunaçoğlu’nun şimdilik tek sıkıntısı ise, Türkiye Yüzme Federasyonu’ndan(TYF) beklediği desteği alamamak. İzmir’den 10 Mayıs günü denize girmeyi planlayan Sunaçoğlu yüzerek Atina’ya ulaşmayı hedefliyor.

Sunaçoğlu, İzmir – Atina arasını yüzerek kat ettikten sonra da koşarak ve bisiklete binerek 19 Mayıs 2014 tarihinde de Atatürk’ün Selanik’teki evine ulaşmayı istiyor. Yolculuğuna yönelik gerekli izinlerin verilmesi için Türkiye Yüzme Federasyonu’na (TYF) başvurduğunu anlatan Sunaçoğlu, federasyonunun bürokratik işlemlerin kolaylaştırılması için kendisine destek vermediğini söyledi. Sunaçoğlu, “Böylesine uluslararası bir deneme için bana destek verilmesi çok önemli. Ama ilk başvurumda önüm kesildi. Ben de Dışişleri Bakanlığı’ndan ve Yunan yetkililerinden yardım istedim. İki ülke arasında dostluğu pekiştirecek bu etkinliğin 19 Mayıs’ta Atatürk’ün evinde bitmesi çok anlamlı olacak. Bana eşlik etmek isteyen gençler var. Yetkililer uygun görürse İzmir’den kulaç atmaya başlayacağım” dedi.

Yorumlar (0)
18°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?