Hayata Yelken Aç Projesine Destek‏

ALANYA Marina’daki törende engelliler için özel olarak hazırlanan yelkenli alkışlar eşliğinde denize indirildi.

Hayata Yelken Aç Projesine Destek‏

Antalya DTO'dan Hayata Yelken Aç Projesine Destek‏ 

 ALANYA Marina’daki törende engelliler için özel olarak hazırlanan yelkenli alkışlar eşliğinde denize indirildi.

'Hayata Yelken Aç Projesi'nin Alanya Marina’da yapılan tanıtım törenine Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı B. İnanç Kendiroğlu, Alanya Ticaret Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Alanya Yat ve Yelken Kulübü Başkanı Cemal Özdiyar, resmi kurum amirleri, turizmciler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Alanya Belediyesi Sosyal Hizmetler Koordinatörü Münir Altıoğlu, proje hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Altıoğlu, sporun engelli bireylerin yaşamında büyük önem taşıdığını ve Alanya Belediyesi’nin bu bilinçle hazırladığı projenin gerek engellilere spor imkânı tanıması gerekse de toplumsal bilincin arttırılması açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

'PROJENİN AYRI BİR ÖNEMİ VAR'

Alanya Belediyesi’ne 2,4mR sınıfı yelkenli teknesini hibe eden Antalya Deniz Ticaret Odası Başkanı Kendiroğlu ise, ”Oda olarak birçok projeye destek veriyoruz ancak bu projenin bizim için her anlamda daha ayrı bir değeri ve önemi var. Oda olarak bundan sonra da sosyal projelerin desteklenmesi konusunda çalışmalarımız sürecek” diye konuştu. Konuşmaların ardından engelliler için özel olarak hazırlanan 2,4 mR paralimpik 'Engelsiz 1' adlı yelkenli törenle suya indirildi. Kolu ampute olan engelli paralimpik sporcu Ruhi Kısır, yelkenliyle denize açılarak projenin tanıtımını yaptı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Coşkun
Bülent Coşkun - 5 yıl Önce

Süper proje bahse konu tekne nerede yaptırılmış bu konuda direk bilgi alabileceğim birisi kontak detay yazarsa kocaeli nde de benzer bir proje başlatabiliriz.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176