banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Hatay’da karaya vuran gemi vatandaşların ilgi odağı oldu

GÜNCEL 31.01.2020, 16:38 Nermin İstikbal
Hatay’da karaya vuran gemi vatandaşların ilgi odağı oldu

Hatay’da karaya vuran gemi vatandaşların ilgi odağı oldu

Hatay'ın Dörtyol ilçesi açıklarında motor arızası nedeniyle demirleyen ve fırtına nedeniyle sürüklenerek karaya oturan kargo gemisinin çekilmesi için hazırlıklar yapılırken, geminin karaya oturduğunu duyan vatandaşlar sahile akın etti.

Sabah saatlerinde içerisinde 10 personel ile birlikte Özerli Mahallesi Öğme-iş sahili yakınlarına sürüklenerek karaya oturan 1533 grostonluk, 68 metre uzunluğundaki "Mustafa Kemal I" adlı kargo gemisini görmek ve selfie çektirmek için vatandaşlar aileleriyle birlikte geminin bulunduğu sahile geldi.

Karaya oturan gemiyi görmek için Kahramanmaraş’tan geldiğini söyleyen Ayşe isimli kadın, "Geminin karaya oturduğunu duyduk. Maraş’tan sırf gemiyi merak ettik, görmek için geldik. Gördüğümüzde de çok şaşırdık" diye konuştu.

Daha önce böyle büyük bir gemiyi yakından görmediklerini belirten vatandaşlar ise cep telefonları ile bol bol hatıra fotoğrafı çektiler.

Yorumlar (1)
demir vardiyacısı 13 ay önce
Sektör Akdenize Çok Çağrı yaptılar, romorkör beklediler fakat gemiyi kaderine terk ettiler.. Muhtemelen geminin makinesinde çalışma yapıldı ve makinenin çlışmadığını kaptan VHF den bildirdi akabinde demir taradığını da rapor etti.. Bu noktada romorkör firmaları Sektör Akdenizi sıkıştırmaya başladı. Şöyle ki; Sektör Akdenizin kurtarma oprasyonu vermesi talimatı beklediler, fakat Sektör Yardım Odaklı gitmelerini söyleyince kimse kötü havada risk alıp yardıma gitmedi. Tüm operasyonu Telsizden takip ettim , gemi karaya oturduktan sonra sırf gitmiş olmak için gidildi, sığlık dediler halat alamıyoruz dediler vs. Bizim ülkemiz insanları zıvanadan çıkmış herşey para odaklı halbuki içeride 10 tane can var kimin umurunda... Yarında sizlerin başına gelir izleriz paşam, yırtınmalarınızı dinleriz...
12°
parçalı bulutlu
banner102