banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Halk Eğitim Merkezi Denizcilik Kursu Açtı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü denizcilik kursu açtı.80 kişinin kayıt yaptırdığı kurslarda 20'şer kişilik gruplara 40 saat eğitim verilecek

GÜNCEL 18.02.2011, 20:57
Halk Eğitim Merkezi Denizcilik Kursu Açtı

Gemlik HEM denizcilik kursu açtı

Bursa'nın Gemlik ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü denizcilik kursu açtı.

Bursa'nın Gemlik ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü denizcilik kursu açtı. Gemlik HEM Müdürü Rüveyde Kılıçlar, Amatör Denizci Yetiştirme Kursları'nın ilkinin, Şubat ayı içinde başladığını belirtti. 80 kişinin kayıt yaptırdığı kurslarda 20'şer kişilik gruplara 40 saat ve iki hafta süreli eğitim verilecek. Kılıçlar, Denizcilik Müsteşarlığı'nın internet üzerinden yapacağı sınavda başarılı olanların Amatör Denizci Belgesi'ne sahip olacaklarını söyleyen Kılıçlar, belge sahiplerinin bu belge ile 2,5 metreden küçük 24 metreden büyük olmayan tekne ve yatları kullanabileceklerini belirtti. Rüveyde Kılıçlar ayrıca, açılan kursun devamında da uluslar arası sularda geçerliliği olan Gemi Adamı Yetiştirme (STCW) kursları açma hazırlıklarını yaptıklarını söyledi.

Yorumlar (5)
Kaptan Sakin Türk 9 yıl önce
Halk eğitim tarafından böyle kursların verilmesi gerçekten övgüye değer bir girişim olmuş, Biliyorsunuz ki bu Amatör Denizci Belgesi için özel kurslarda eğitimler verilmekteydi.

Kendi özel teknelerinde de olsa halk eğitimin amacıyla birleşen istihdam yaratma düşüncesinin sektörümüzde de gelişmesi güzel bir haber.Ayrıca mesleğini geliştirmek isteyenler bu belge ile de üst yeterliliklere geçebilir.Bkz: Gemiadamları YönetmeliğiYorumlarda gördüğüm üzere bunu baltalayıcı sözler verilmiş, Onların aksine ben bu kursların yaygınlaşması ve gelişmesinden yanayım.
kaptan 9 yıl önce
Sayın editör,yat kaptanı başlık,ı atmışsınız fakat yat kaptanına 24 mt sınırlaması yoktur,amatör kaptan ehliyetine sınır vardır,,yazınızın başlıgını düzeltiniz ki insanlar şaşırmasın,tabiki amatör ehliyetle yat kullanabilirler,hepsine hayırlı ugurlu olsun başarılar.
9 yıl önce
bu belgeyle sadece özel tekne kullanabileceklerini ve başka birinin teknesinde kaptanlık yapamayacaklarını neden yazmıyorsunuz
kaptan 9 yıl önce
evet isimsiz yazan arkadaş dogru yazımış ticari tekne kullanamazlar ben atlamışım orayı yani bu ehliyet kısacası fazla bir işe yaramaz alanlarıda görüyoruz 2 mt tekne dahi kullanma kabiliyetine sahip degiller çünkü pratikleri yok bu arkadaşların bu tür arkadaşlara tekne kullanmayı ögretirlerse daha iyi olur diye düşünüyorum.
mustafa 5 yıl önce
gemlikte gemiadamları kurs belgesi veren yer varmı varsa telefon numarasını yazarmısınız
25°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?