banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Haliç Tersaneleri AVM değil ‘Yat Üretim Merkezi’ olur

Celal Çiçek, Taşkızak ve Camialtı Tersaneleri’nde yat inşa ve yat bakım tersanesi olarak devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

GÜNCEL 05.07.2013, 00:54
Haliç Tersaneleri AVM değil ‘Yat Üretim Merkezi’ olur

Pusula’da bu hafta Haliç tersaneleri, gemi inşa, gemi söküm ve 2.el piyasalar konuşuldu.

DÜNYA Ekonomi Denizcilik ve Lojistik TV’de yayımlanan Pusula’nın bugünkü programında Haliç Tersaneleri, Gemi inşa sanayi, gemi geri dönüşüm ve ikinci el piyasaları vardı.

Deniz Endüstri Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çiçek, Taşkızak ve Camialtı Tersaneleri’nde yat inşa ve yat bakım tersanesi olarak devam etmesi gerektiğini dile getirdi. Çiçek, çevreci gemilerin dünya gemi inşa piyasasını yeniden canlandıracağını belirterek Türk tersanelerin buna hazır olması gerektiğini kaydetti.

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Atık Yönetim Merkezi Sorumlusu Ersin Çeviker de, Avrupa Komisyonu’nun geçen hafta kabul ettiği regülasyonu değerlendirerek, yeni kuralların Aliağa’ya etkisini değerlendirdi. Çeviker, yılın ilk yarısında Aliağa’daki tesislere daha az gemi geldiğini belirterek bir önceki yıla göre 2013’te daha az gemi söküleceğini dile getirdi.

İkinci el gemi piyasalarıyla ilgili bilgi veren Golden Destiny Analisti Özgür Çubuk da, navlunlardaki kısa süreli yükselişin 2.el gemi fiyatlarına ve yeni inşaya etkilerini anlattı.

Dünya

Yorumlar (2)
denizci 6 yıl önce
haliçte bulunan eski tersanelerin yat üretim ve bakım merkezi olması istenilmiş. haliç yıllarca bu seviyeye yani temizleme aşamasında neler çekildiği herkezce malum. yıllarca pislik ve koku dan raharsız olundu. şimdi 10 yıldır hem haliç hemde etrafındaki ahali rahat bir nefes almaya başladı. yat merkezi olsunda yine mi eski günlere dönülsün.rahat bırakın halic imizi.devletimiz oraya ne yapacağını gayet iyi bilir.sizler karışmayın
T.C. Müh. Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Büyük tarihi hazinelere sahip Haliç olduğu gibi korunmalı ve orada hiçbir büyük, küçük hiçbir şey yapılmasına izin verilmemelidir. Tersaneler, eski binalar vb restore edilmeli ve yalnız kıyılarda şık küçük çay bahçeleri yapılmasına izin verilmelidir. Para babaları Haliç'5275i ele geçirmek için çeşitli manevraları her zaman yapacaklardır. Uyanık olmamız gerekiyor. Allah HALİÇ'i korusun. www.refikakdogan.com
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?