banner191

banner148

banner179

banner176

"Haldoz" Tankerindeki Yangın Kontrol Altında

Kefken Adası açıklarında, bir denizcilik şirketine ait “Haldoz” adlı tankerde dün çıkan yangının kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarına başlandığı bildirildi.

GÜNCEL 17.02.2009, 11:29

Tankerde çıkan yangın kontrol altına alındı
 
Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Kefken Adası açıklarında, bir denizcilik şirketine ait “Haldoz” adlı tankerde dün çıkan yangının kontrol altına alındığı, soğutma çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Kandıra Kaymakamı Hamza Erkal, gece yarısı İstanbul'dan gelen “Kurtaran-5” römorkörü ile “Yardım Emniyet” römorkörlerinin, tankerin makine dairesinde başlayan ve daha sonda da depolara sıçrayan yangını kontrol altına aldıkları söyledi.

Yangının söndürülmesinin ardından tankere girilerek, soğutma çalışmalarının başladığını bildiren Erkan, yangının çıkış nedeninin araştırılacağını ve rapor tutulacağını, tankerin, bağlı bulunduğu denizcilik şirketinin talebi doğrultusunda çekileceğini kaydetti.

Öte yandan, yangında alevlerin arasında kalarak ağır yaralanan üçüncü çarkçı Celal Altınboğa'nın Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisinin sürdürüldüğü öğrenildi. El ve yüzünde hafif yanıklar oluşan Levent Kızıltan'ın da Kandıra Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edildiği belirtildi.

Yangından yara almadan kurtulan gemi kaptanı Sadi Ünal'ın da aralarında bulunduğu 14 mürettebatın, Sahil Güvenlik Komutanlığındaki ifadelerinin ardından İstanbul'a gittikleri bildirildi.

Kaptan Sadi Ünal idaresindeki 3 bin 800 grostonluk tankerin makine dairesinde Kefken Adası açıklarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıkmış, yangın sırasında 16 mürettebat gemiden tahliye edilmiş, mürettebattan üçüncü çarkçı Celal Altınboğa ile Levent Kızıltan yaralanmıştı.

Boş olan tankerin, Rusya Federasyonu'ndan sodyum kostik asit almak üzere 16 mürettebatıyla Tuzla Limanı'ndan ayrıldığı bildirilmişti. 

 

Yorumlar (5)
Supramar Denizcilik 11 yıl önce
Supramar Denizcilik olarak tum gemi personeli ve armator firmaya gecmis olsun dileklerimizi sunuyoruz. Yarali arkadaslara allah acil sifalar versin ve yardimcilari olsun. Bir daha yasanmamasi dilegiyle.Banu Tonguc, Yasemin Genc, Basar Bahar, Bahadir Tonguc, Mert Ozgun
ABDULAZİZ KIRMIZI 11 yıl önce
arkadaşlar üzmeyin kendinizi büyük geçmiş olsun herşey yoluna girer çalışmaya devam moralinizi bozmayın rizeden sevgilerle
Egemen Hazar (Gv.Lostromosu) 11 yıl önce
Böylesi bir olayda yaralı personellerini de kurtarma başarısı göstemiş olan Gemi Kaptanı'nı nezdinde tüm meslektaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletir,yaralanan meslektaşlarıma Allah'tan acil şifalar dilerim.
FATİH BÜYÜKYAKA 11 yıl önce
MİKRO GEMİ MÜHENDİSLİK OLARAK TÜM GEMİ PERSONELİNE VE ARMATÖR FİRMAYA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ SUNUYORUZ. VR GEMİDEKİ YARALI ARKADAŞLARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ

FATİH BÜYÜKYAKA
Muharrem Girit 11 yıl önce
Tüm deniz camiasına geçmiş olsun.Haberi duyunca çok üzüldüm. Geminin satılmadan önceki kaptanı bendim.O gemide çok güzel günlerimiz geçmişti. Allah deniz üzerindeki bütün meslektaşlarımızın yardımcısı olsun.Bir daha böyle haberleri duymamak üzere Allah selamet versin.
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?