banner191

banner148

banner179

banner176

GYHİ Birliği Sektör Çalıştayı Büyük Katılımla Gerçekleşti

Gemi İhracatçıları, Yat İhracatçıları ve Yan Sanayi İhracatçılarını bir araya getiren Gemi ve Yat Sektör Çalıştayı, Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği tarafından Tuzla’da gerçekleştirildi.

GÜNCEL 17.03.2019, 20:10 Nermin İstikbal
GYHİ Birliği Sektör Çalıştayı Büyük Katılımla Gerçekleşti

Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Sektör Çalıştayı Büyük Katılımla Gerçekleşti

Gemi İhracatçıları, Yat İhracatçıları ve Yan Sanayi İhracatçılarını bir araya getiren Gemi ve Yat Sektör Çalıştayı, Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği tarafından bugün Tuzla’da gerçekleştirildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Türk Eximbank’ının genel müdürler ve daire başkanları düzeyinde katılım sağladığı etkinlikte Türkiye’nin gemi ve yat ihracatının başlıca firmaları sektör sorunlarını tartışmak adına bir araya geldi. Sektörün en büyük ihracatçı firmalarının tamamına yakını çalıştaya katılım sağladı.

Çalıştay, Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Seven’in konuşması ile başladı. Cem Seven konuşmasında “İhracatın önündeki sorunları tespit etmek ve bunu çözüme kavuşturmak için sektörün tüm alt gruplar halinde bir araya gelmesinden memnuniyet duyduklarından ve gün sonunda oluşacak çalışma raporunun sektör adına önemli bir yol haritası olacaktır” dedi.

Ticaret Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Türk Eximbank’ının da genel müdür yardımcıları ve daire başkanları düzeyinde, Deniz Ticaret Odası, Gisbir ve Gesad Yönetim Kurulu ve Genel Sekreter düzeyinde katılım sağlayan çalıştayda gemi inşa masaları, yat inşa sanayi masaları ve yan sanayi masalarının yer aldığı toplantının moderasyonu Piri Reis Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi.

Çalıştay organizasyonun ilk iki oturumunda sektör paydaşları karşılaştıkları sorunları dile getirdiler. Öğleden sonra gerçekleştirilen sonuç oturumlarında ifade edilen sorunlara yönelik olarak çözüm önerileri dile getirildi.

Çalıştay sonuç raporunun önümüzdeki günlerde son halini aldıktan sonra  Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği tarafından ilgili Makamlara iletileceği ve sektör temsilcileri ile paylaşılacağı bilgisi verildi.

Yorumlar (0)
25°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?