banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Gürcüler Türk Mürettebatı Serbest Bırakmıyor

Gürcistan, kendi mahkeme kararına kendisi uymuyor. pazartesi günü Buket tankerinin Türk Mürettebatını kaptan hariç kefaletle serbest bırakacağını açıklamasına rağmen.

GÜNCEL 02.09.2009, 11:48
1932
Gürcüler Türk Mürettebatı Serbest Bırakmıyor

Gürcistan Türk Mürettebatı Serbest Bırakmıyor

Gürcistan, kendi mahkeme kararına kendisi uymuyor. pazartesi günü Buket tankerinin  Türk Mürettebatını kaptan hariç kefaletle serbest bırakacağını açıklamasına rağmen. Gürcistan personelin "yeniden yargılanacağını" belirterek kefaletlerin yatırılmasına izin vermedi.

Başkonsolosluk, parayı yatıracak makam bulamadı!

Pazartesi günü mahkemenin M/T Buket gemisinin kaptanına 24 yıl hapis, mürettebata da kefaletle serbest bırakma kararından sonra; kaptan Mehmet Öztürk'ün cezasıyla ilgili için bir üst mahkemeye itiraz eden gemi avukatları, mürettebatın da kefaletini yatırarak serbest bırakılmalarını sağlamak istedi.

Ancak mahkeme kararına rağmen Gürcistan'da hiç bir makam kefaleti kabul etmedi. Gürcistan'daki Başkonsolosluk yetkilileri, kefaleti tarıracak bir Gürcü makamı bulamadılar.

bunun üzerine kefalet ücreti başkonsolosluk nezdinde yeddiemine bırakıldı.

"Ara mahkeme yapacağız"

Mahkeme kararının dikkate alınmaması ve hiç kimsenin kefalet ücretini almaması üzerine yeniden mahkemeye müracaat eden gemi avukatları burada yeni bir şokla karşılaştı.

Gürcü Mahkemesi yetkilileri, "Biz mürettebatı bir ara mahkeme yaparak yeniden yargılayacağız. Bu yüzden kefaleti alamayız ve mürettebatı da serbest bırakamayız" dedi.

Bunun üzerine 16 kişilik Türk mürettebatın umutlanan aileleri yeniden umutsuzluğa kapıldı.

"Bu mahkeme bu kadar"

Türk kaptana 24 yıl hapis cezası veren mahkemenin "Bu mahkeme bu kadar. Dilerseniz bir üst mahkemeye müracaat edebilirsiniz" dediği öğrenildi.

Geminin işletmecisi Densa şirketinin Genel Müdürü Hüseyin Avni Şan, Denizhaber'e yaptığı açıklamada bir üst mahkemeye başvurduklarını belirterek "Bize mahkeme tutanakları verilmiyor. Ancak biz yine de hukuksal olarak hakkımızı sonuna kadar arayacağız" dedi.

Yorumlar (3)
NİHAL ERGÜN 13 yıl önce
YAZIKLAR OLSUN ... NE DENE BİLİRKİ BAŞKA YAZIKLAR OLSUN ..!! BUNCA AİLENİN VEBALİNİ KİMÖDİCEK 16 MÜRETTEBATIN AİLESİ NEŞE İÇİNDE YATTI BÜLKİDE DÜN GECE..AMAA ANAMERD ELİNDE OLDUKLARI BEYİNLERİNDE .. AMA ADAMLAR HAKLILAR SALMAMAKTA ..!!MİLLETİYLE İLGİLENMEYEN BİR DEVLET VAR KARSILARINDA... ŞİRKET SAHİBİYLE MUHATTAPLAR BİRTEK.. ŞİRKET NE İSTESELER VERMEYE HAZIR .. EEENORMAL OLARAK ALABİLDİKLERİNİN DAHA FAZLASINI ALMAK İÇİN HER TÜRLÜ PİSLİGİİ NAMERDLİĞİ YAPACAKLAR... DEVLETİMİZ BİZLE İLGİLENMEDİĞİ SÜRECE DAHA COK CANLAR YANACAK DAHA COK NAMERD DEVLET MİLLET BİZİİ CANIMIZI YAKACAK ..
UĞUR YARAR 13 yıl önce
vatandaş heyecanlı kendine göre haklı ama bilinmelidir ki devlet herşeyi görüyor ve bu konuda çalışmasıda mevcut önümüzdeki günlerde bu konuyuda görüşmek üzere bazı görüşmeler yapmaya gürcistana bir bakanımız gidiyor ardındanda başbakan gidecek bekleyip göreceğiz elbet bir etkisi olacaktır böyle yersiz yorumlar yapmamaya özen gösterin lütfen
NİHAL ERGÜN 13 yıl önce
uğur bey ... yersiz dediğiniz şey yorumdeğildir.. günlerdir yaşadığımız şeyin feryatlarıdır ..sizz sadece şurda okuyorsunuz biz yaşıyoruz ... 21. gün bu gün kardeşim o gemide .. bizlerin günlerdir hangi mercilerle muhattap olduğumuzu ne yanıtlar aldığımızı neler yaşadıgımızı bilmeden .. esas yersizz yorumu siz yapıyorsunuz ... sizz canınızın bir parcasını kaybete korkusu yaşamamışsınız... gelecek diğe ümitlenip kapıya bakmamışsınız... sizee yersiz gelen yorumlara birde bu yanından bakın tabi vijdanınız varsa ..!!!
27
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 07 Ağustos 2022
İmsak 04:17
Güneş 05:59
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:21
Yatsı 21:56
Günün Karikatürü Tümü