banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Gürcistan El Koyduğu Türk Gemilerini Bırakıyor

SeaNews Turkey'de Today's Zaman gazetesinden alıntı olarak yayınlanan Hasan Kanbolat imzalı habere göre, Gürcistan, zorla alıkoyduğu Türk gemilerini serbest bırakmaya başladı.

GÜNCEL 29.12.2010, 12:25
2236
Gürcistan El Koyduğu Türk Gemilerini Bırakıyor

SeaNews Turkey'de Today's Zaman gazetesinden alıntı olarak yayınlanan Hasan Kanbolat imzalı habere göre, Gürcistan, zorla alıkoyduğu Türk gemilerini serbest bırakmaya başladı.

New Star adlı geminin serbest bırakılmasından sonra Buket adlı gemi de 23 Aralık tarihinde serbest bırakıldı. Densa Demet ve Med-K adlı gemilerin ise bu hafta içerisinde serbest bırakılması bekleniyor.

Gürcistan'ın el koyduğu bir başka Türk gemisi Afro Star'ın ise durumu henüz belisiz.

Gürcistan, 1999-2003 döneminde 40, 2004-2006 döneminde ise 22 adet Türk gemisine "izinsiz olarak Gürcistan sularına girdikleri" gerekçesiyle el koydu.

Türkiye ve Gürcistan, zorla el koyulan Türk gemilerinin durumunu çözümlemek ve gelecekte benzer olayların olmasını önlemek amacıyla bir çalışma grubu oluşturmuştu. Çalışma gurubu, Şubat 2010 tarihinden buyana Tiflis, Batum ve Ankara'da toplantılar düzenledi.

Türkiye ile Gürcistan arasında yapılan bu toplantılar sonuç verdi ve Gürcistan el koyduğu Türk gemilerini serbest bırakmaya başladı.  Böylece, iki komşu ülke arasında krize yol açan bu önemli sorun çözümlenmiş oldu.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız:

Georgia finally releasing seized Turkish ships

GEMİLERİN FOTOĞRAFLARI DÜNYA BASININDA SADECE DENİZHABER.COM'DA YAYINLANMIŞTI... İŞTE O FOTOĞRAFLAR...

 

 

Yorumlar (5)
hasan 11 yıl önce
bu nasil bir haber resmidir yavvvv,, utanmasaniz resim yerine logonuzu koyacaksiniz yavvv, ayip-ayip bu kadarda olmaz,, alin heberide siz okuyun, resmede siz bakin !!!!!!!!!..... Not: sunu resmin bir kösesine ufakca basin bakalim logonuzu, iyimi olacak,, kötümü ?????
DENİZCİ DEDE 11 yıl önce
NE OLDU SIMDI GURCISTAN SUTTEN CIMIS AK KASIK MI OLDU . TURKIYE SIYASETI MASAYA YUMRUGUNU VURDU 3 SENEDE GEMILERIN BOSALTILMIS HURDALARINI ALDIDA BASARILIMI OLDU . ARMATORLERIN ZARARI DEMIYORUM BILE CUNKI ONLAR ÖLDÜ BUNLARDA MEZAR TASI OLUR . KIMLE KIM GUC GOSTERI YAPTIDA EZILEN BU GARIBANLAR OLDU. TURKIYE ICINDE BULUNDUGU BU KARADENIZIN DALGALARINI DEVAMLI LCD DEN MI SEYREDECEK.
scorpion 42 11 yıl önce
size katılıyorum hasan bey.hakkaten resım yerıne logo koysalar daha ıyı.gemılerı goremıyoruz logodan...
Kaptan 11 yıl önce
Denizci Dede,Hemen kaç para lazım söyle, merkez bankası hesabına yatırsın yetim hakkı parayı, lafta kredi olarak versin .. sen bi güzel iç eder posasını devlete verirsin nasılsa, tıpkı senin gemiler gibi.. Ben 10 senedir Gürcistan'a gidip geliyorum.. allah şükür eskiden verdiğimiz birkaç varil mazot rüşveti dışında hiç bişey olmadı .. bugün o da yok... Sen atla sazan gibi, navlunun büyük pastasına sonra buraya gel ağla.. Gürcistan yasalarına uymayan bi şekilde gemiyi gönderirken elini ovuşturyordun paranın sıcaklığı ile... al şimdi güle güle kullan gemini....
11 yıl önce


cok merak ediyorum kaptan mısın yoksa son zamanlarda dolmuş soforlerıne seslenıldıgı gbı dolmuscumusun,,,konunun ıcerıgını bılmeden burda aklınca yorumlar yazıyosun sanırım snn armatorlere karsı ıcten besledıgın yaraların war ee adını yazamadıgına gore wardr bıseyler belkıde abazhıayaya calısan kaptan sensındır...
19
açık
banner102
banner85
Namaz Vakti 27 Haziran 2022
İmsak 03:26
Güneş 05:27
Öğle 13:12
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü