banner191

banner148

banner179

banner176

Gözaltına Alınan Balıkçı Sayısı 39’a Yükseldi

Gazze halkını yıldırmaya çalışan işgal rejimi balıkçıların avlanmasını da engelliyor.

GÜNCEL 19.06.2012, 10:14
Gözaltına Alınan Balıkçı Sayısı 39’a Yükseldi

Gazze halkını yıldırmaya çalışan işgal rejimi balıkçıların avlanmasını da engelliyor. Gazze’yi her yönden kuşatmaya devam eden işgal güçlerinin yılbaşından beri gözaltına aldığı balıkçı sayısı 39’a yükseldi.

Filistinli Esirleri Araştırma Merkezi, İsrail işgal ordusuna bağlı deniz kuvvetlerinin dün 4 Filistinli balıkçıyı daha kaçırmasıyla yılbaşından beri gözaltına alınan balıkçı sayısının 39’a yükseldiğini belirtti.

Merkez, yayınladığı açıklamada işgal ordusunun Gazze’ye daha fazla baskı uygulamak için balıkçılık sektörünü kasten vurduğunu, düzenlediği saldırılarda balıkçıların teknelerini parçaladığını ve kendilerine de ateş açtığını belirterek, işgalcinin bu insanlık dışı uygulaması yüzünden Gazze’deki işsizler ordusuna yeni işsizlerin eklendiğini kaydetti. Merkez devamla, gözaltına alınarak Aşdod limanına götürülen balıkçıların fiziki ve psikolojik işkencelere maruz kaldıklarını, çoğunun şantaj yoluyla İsrail istihbarat birimleriyle çalışmaya zorlandığını ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre, en son dün akşam (17 Haziran Pazar) Gazze açıklarında avlanan dört Gazzeli balıkçının gözaltına alındığına dikkat çekilen açıklamada, işgal güçlerinin tam bir korsanlık örneği sergilediği belirtildi.

Yorumlar (0)
13°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?