banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Görme engelliler için menüler Braille alfabesiyle yazıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi tarafından yapılan proje kapsamında, kafelerde bulunan menüler görme engelliler için Braille alfabesine çevrildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı...

GÜNCEL 12.05.2016, 11:13
78
Görme engelliler için menüler Braille alfabesiyle yazıldı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Üniversitesi tarafından yapılan proje kapsamında, kafelerde bulunan menüler görme engelliler için Braille alfabesine çevrildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından, Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk Dersi kapsamında ortaklaşa gerçekleştirilen etkinlikte, Braille alfabesiyle yapılmış kafe menüleri yapıldı. Proje kapsamında yapımı sağlanan menüler, Kocaeli'de yer alan bütün kafelere dağıtılacak.

MENÜLER TEK TEK İNCELENDİ

Ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında öğrenciler, Kocaeli'de yer alan kafeleri tek tek inceleyerek, menülerini Braille alfabesine çevirdi. Görme engelli vatandaşlarında yardım almadan sosyal ortamlarda dilediği gibi hareket etmesini sağlayacak menüler, oldukça beğenildi.

ENGELLER KALKACAK

Program kapsamındaki etkinliğe, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Köse ve Başkan Danışmanı Dilek Karaca katıldı. Projeyi anlatan Karaca; "Biz Büyükşehir Belediyesi olarak engelleri kaldırmak için çalışmalarımızı tüm hızı ile devam ettiriyoruz. Bu kapsamda, Kocaeli'de yaşayan görme engelli vatandaşlarımız kafelerde ve restoranlarda ikinci bir kişinin yardımı olmadan daha rahat bir şekilde hareket edecek. Ayrıca kafeler ile konuşarak engellilere uygun hale getirmek için çalışıyoruz. Bu kapsamda bizlere yardımcı olan ve Sosyal Sorumluluk Derslerini bizimle yürüten Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.Cihan
Yorumlar (0)
10
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü