banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Google ve Youtube'a Yasak Geliyor

Ulaştırma Bakanlığı, yazılı bir açıklama yaparak, Müslümanların Masumiyeti filmin içeren sitelere erişimin engellenmesi için yasal sürecin başlatıldığını açıkladı.

GÜNCEL 25.09.2012, 15:40
2301
Google ve Youtube'a Yasak Geliyor

 Ulaştırma Bakanlığı, yazılı bir açıklama yaparak, Müslümanların Masumiyeti filminiçeren sitelere erişimin engellenmesi için yasal sürecin başlatıldığını açıkladı.

Açıklama şöyle:

'‘Müslümanların masumiyeti’/’Innocence of Muslims’ adlı dini değerlere ve inançlara hakaret eden, nefret söylemi içeren filmin bir kısmı veya tamamı başta Youtube adlı video paylaşım sitesi olmak üzere birçok İnternet sitesinde yayınlanmaktadır.
 
İslam’a ve Müslümanlara hakaret içeren, provokatif unsurlar barındıran söz konusu filmin tüm dünyada ve ülkemizde meydana getirdiği rahatsızlık nedeniyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM’ın talimatları ile tespit edilen URL adreslerinde bulunan video içeriğinin çıkartılması için yasal prosedür işletilmeye başlanmıştır.
 
Ayrıca tüm internet servis sağlayıcıları ile irtibat kurularak; video paylaşım sitelerinin tamamına erişim engelleme uygulanmadan, yalnızca söz konusu videoların bulunduğu URL adreslerine erişimi engelleme hususunda yapılacak çalışma konusunda da bilgi verilmiştir. Söz konusu videolara erişim, internet sağlayıcılar vasıtası ile büyük ölçüde engellenmiştir.
 

 
Buna karşın “Innocence of Muslims” isimli filmi yayınlamaya devam eden sitelerde, video içeriğinin bulunduğu URL adreslerine mahkeme kararı ile erişimin engellenmesi için yasal süreç başlatılmıştır.'
 

Yorumlar (3)
Umut Metin 9 yıl önce
Oldu olacak internete girmeyi de yasaklayın. Bu korku neden anlamıyorum insanlar bu filmi izleyince inanmaktan mı vazgeçiyorlar? Google ve Youtube yasaklansın, bununla kalınması hatta dünya ile iletişim de yasaklansın, olur ya kötü birşeyler öğreniriz internetten. Kitap okumak da yasaklansın mesela, gelişim sürecini hızlandırır.Yasaklayın, kapatın olmadı yok edin ama sakın milletin aklına güvenmeyin siz. Olur da sizden daha iyi düşünüp bu filmleri izlemezler, deli saçması olduğunu düşünürlerse ne olacak?
H.Necip NALBANTOĞLU 9 yıl önce
İnsanlığın,insan olma özelliklerinden biri,düşünebilen bir canlı olma farklılığıdır.Bir başkası ise birtakım değerlere sahip olma özelliğidir.Bu değerlerin başında İNANÇ değerleri gelir.Bir dine inanabilir yahut inanmayabilir ama asla birbaşkasının inançıyla alay edemez onu aşağılıyamaz.Bu yaşamın kırmızı çizgisidir.Bu bağlamda İSLAM Dininin peygamberine yapılan(yada hak olan başka peygamberlere) bu gibi saldırılar her zaman tepkiyle karşılanmıştır.Bu film internet sitelerinde yayınlanmaya başladığından beri 50 kişiye yakın insan hayatını kaybetmişse bana ne diyemeyiz.Dememeliyiz...Elimizden bu yayınların yasaklanması geliyorsa onu yapmalıyız.Yasaklayanlar yarınları görebilenlerdir.Bu gibi tehlikeleri önceden sezen ve tedbirlerini alanlardır. Özgürlük..herkesin istediğini yapabilmesi değildir.Benim kırmızı çizgime saygı duymak durumundasın. Kapatma kararını alanları tebrik ediyorum.H.N.Nalbantoğlu
ali özdamar 9 yıl önce
artık bu saçma sapan yerlerin yasaklanamsı lazım herkesin manevi değerine rahatça küfür edilebilen ve herkesin abuk subuk belden aşağı küfür yazdığı iğrenç bir adres biri onun anasına küfür yazıyo ötekide diğerinin anasına yorum yazıyor bizde bu iğrenç şeyleri istemesekte görüyoruz.işin diğer yönü küçük çocuklar rahatça buraya erişip izleyebiliyor.
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü