banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Global Lake Cartagena Limanı'na yanaştı: Cenazeler tahliye edildi...

Global Lake gemisinin Cartagena limanına yanaşmasının ardından adli soruşturma amacı ile gerekli işlemlerin yapıldığı ve cenazelerin gemiden alındığı bilgisi edinildi.

GÜNCEL 26.08.2021, 20:42 26.08.2021, 20:42 Halit Emre İbrahimoğlu
399
Global Lake Cartagena Limanı'na yanaştı: Cenazeler tahliye edildi...

Global Lake gemisinin sabah saatlerinde Cartagena limanına yanaşmasının ardından adli soruşturma amacı ile gerekli işlemlerin yapıldığı ve cenazelerin gemiden alındığı bilgisi edinildi. Cenazelerin Türkiye'ye getirilmesi işlemlerinin Dışişleri Bakanlığı tarafından koordine edildiği belirtildi.

Geminin Limana yanaşmasına müteakip gerekli yasal işlemlerin başlatıldığı ve işlemlerin Dışişleri Bakanlığınca takip edildiği açıklandı.

Ne olmuştu?

İstanbul merkezli Akar Deniz Taşımacılığı işletmesindeki Liberya bayraklı Global Lake isimli gemi İspanya açıklarında seyrederken gemi kaptanı da dahil olmak üzere ikisi Türk biri Gürcü 3 denizcinin kargo tank kontrolü yapılması sırasında baygınlık geçirdiği, Gerekli ilk yardım müdahalelerinin yapılmasına rağmen hayatlarını kaybettikleri açıklanmıştı. 

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (1)
vatandaş 1 ay önce
ne taşıyonuz kardeşim bu kadar zehirli ise insan tedbirini alır maske takar yada bi araştırın bakalım ne maddesi bu soluyunca öldürüyor bu gemide ikinci kaptan yok mu neden gemi süvarisi kargo tankları kontrol etme ihtiyacı duymuş hiç mi bilgileri yok bu madde hakkında böyle zehirli ise yükleyenin uyarması lazım can gitti kimsede sorumluluk almaz giden gitti ya sevenleri aileleri ne olacak eş cocuk anne baba ne yapsınlar zor Allah sabır versin diyorum ama ateş düştügü yeri yakar.
22
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü