banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Giresun Limanında 1 Temmuz Kutlamaları

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Giresun liman sahasında yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

GÜNCEL 03.07.2013, 00:28
2241
Giresun Limanında 1 Temmuz Kutlamaları

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Giresun liman sahasında yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlama töreni Giresun Vali Vekili Bekir Ergök'ün denize Çelenk bırakmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Vali Vekili Ergök, "Denizler ülkelerin güvenliği ve refahı için vazgeçilmez bir önemi sahiptirler. Denizi ve denizlerini iyi kullanan ülkeler diğerlerine göre daha başarılıdırlar. Bunun farkında olan Büyük Atatürk'ün direktifleriyle çıkarılan Kabotaj Kanunu'nun önemi günümüzde yaşanan ekonomik ve siyasal gelişmelerle çok daha iyi anlaşılmaktadır" dedi.

Görele Halk Öyunları Ekibi gösteri yaptı. Halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından 100 ve 200 metre serbest yüzme yarışması, ördek yakalama yarışması ve yağlı direkten bayrak alma yarışması yapıldı.

Etkinlikler Giresun Vali Vekili Bekir Ergök, Vali Yardımcısı Fethi Yorulmaz, Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt'un yarışmalarda birinci olanlara ödüllerinin vermelerinin ardından sona erdi.

 

Yorumlar (1)
denizci 8 yıl önce
denizcilik bayramından anladığımız yağlı direk, halat atma... çocuk oyunları, bunlardan ne zaman vazgeçeceğiz acaba bu mudur kabotaj bayramı...
19
açık
Günün Karikatürü Tümü