banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

GESTAŞ bu yıl 6 gemi satın alarak filosuna dahil etti

GÜNCEL 10.12.2020, 09:20 Nermin İstikbal
GESTAŞ bu yıl 6 gemi satın alarak filosuna dahil etti

Çanakkale Boğazı ile adalar hakkında deniz ulaşımı hizmeti veren GESTAŞ'ın Genel Müdürü Mahir Sevinç, bu sene 6 gemi satın alıp filolarına dahil ettiklerini bildirdi.

Çanakkale Boğazı ile adalar hakkında deniz ulaşımı hizmeti veren GESTAŞ'ın Genel Müdürü Mahir Sevinç, bu sene 6 gemi satın alıp filolarına dahil ettiklerini bildirdi.Lapseki İskelesi'nde, Seddülbahir gemisinin yolcu salonunda basın toplantısı düzenleyen Sevinç, göreve 2020 yılı başında geldiklerinde finansal analizler yaptıklarını söyledi.

Bu analizlerde, piyasa araştırmalarında her türlü detayı değerlendirdiklerini belirten Sevinç, "Şirketimizin kazançlarının büyük bir kısmının gemi kiralama bedellerine gittiğini belirledik. Bunun üzerine bilgilerimizi yönetim kurulumuzla paylaştık. İşin doğrusu, bundan önce de sayın yönetim kurulumuzun böyle bir tespitinin olduğunu ve yurt dışından gemi satın alma araştırmalarının yapıldığını da biliyoruz fakat biz en azından konunun aciliyetini, ehemmiyetini ve yöntemlerini, süreçleri nasıl yöneteceğimizi yönetim kurulumuzla paylaştığımızda, yönetimimizin desteğiyle böyle bir yola girdik." diye konuştu.

Sevinç, önceki aylarda 3 gemi satın aldıklarını, dün 3 gemi daha alıp şirket envanterine kaydettiklerini anlattı.

Yorumlar (1)
Cengiz Kapt. 1 ay önce
Köprü yapıldıktan sonra bu gemileri ne yapacaksınız. Kaynak israfına girmeyelim lütfen.
5
parçalı az bulutlu
banner102