banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

GESTAŞ, 15 ayda 8 gemiyi Çanakkale halkına kazandırdı!

Çanakkale'de Çanakkale Boğazı ve adalar hattında deniz ulaşımını gerçekleştiren GESTAŞ, 15 ayda 8 gemiyi Çanakkale halkına kazandırdı.

GÜNCEL 21.04.2021, 19:05 Halit Emre İbrahimoğlu
90
GESTAŞ, 15 ayda 8 gemiyi Çanakkale halkına kazandırdı!

Çanakkale'de Çanakkale Boğazı ve adalar hattında deniz ulaşımını gerçekleştiren GESTAŞ, 2021 başlarında satın aldığı Avşa Adası isimli geminin ardından 57. Alay gemisini de satın alarak filodaki gemi sayısını 15 ayda tam 8'e yükseltti ve 15 ayda 8 gemiyi Çanakkale halkına kazandırdı.

GESTAŞ, yaptığı yazılı açıklamada, maliyetleri en aza indirerek şirketin gelirlerini arttıracak hamleler üzerinde durulduğu ve gemi kiralarından kurtulmak amacıyla gemi satın alınması üzerinde çalışmalara başlandığı açıklandı. 

Gestaş tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

''Çanakkale Boğazı, Gökçeada, Bozcaada ve Güney Marmara hattında araç ve yolcu taşımacılığı yapan Çanakkale Valiliği İl Özel İdaresi şirketi Gestaş Deniz Ulaşım olarak, kazancımızı yatırıma dönüştürmeye devam etmekteyiz. 2020 yılı Ocak ayında yeni genel müdürümüzün göreve başlamasıyla, maliyetleri en aza indirecek, şirketin gelirlerini de artıracak hamleler üzerinde duran, gelirlerin önemli bir kısmını oluşturan gemi kiralarından kurtulmak amacıyla gemi satın alınması üzerinde çalışmalarına başlayan şirket yönetimimiz, son olarak filomuzda kiralık olarak hizmet veren 57. Alay gemisini de şirket envanterine kattı.

Filomuzda şirketimize ait gemi sayısı 15 ayda 6'dan 14'e yükseldi

2020 yılı içerisinde ilk olarak filoda kiralık olarak bulunan Seddülbahir, Mesudiye ve 18 Mart gemileri satın alınırken, ardından Gelibolu-Çardak hattında sefer yapan 3 gemiyi bünyemize katarak hem filomuzdaki gemi sayısını artırdık hem de hizmet verdiğimiz lokasyonları genişlettik. 2020 yılı içerisinde ilk olarak filoda kiralık olarak bulunan Seddülbahir, Mesudiye ve 18 Mart gemileri satın alınırken, ardından Gelibolu-Çardak hattında sefer yapan 3 gemiyi bünyemize  katarak hem filomuzdaki gemi sayısını artırdık hem de hizmet verdiğimiz lokasyonları genişlettik. 2021 yılı içerisinde de Avşa Adası, son olarak da 57. Alay gemisini satın alarak filomuzdaki şirketimize ait gemi sayısını 6’dan 14’e, filodaki gemi sayısını da 17’den 21’e çıkardık.

Sıfır finansal borçlanmayla 8 gemi

Tüm satın almaları kendi kaynaklarıyla, finansal borçlanma olmadan ve kredi kullanmadan gerçekleştiren şirketimiz, 8 gemiden 6’sını peşin ödemeyle satın alırken, 2 geminin ödemesi ise taksitle gerçekleştirilecek.

10 gemimiz a’dan z’ye bakımdan geçiyor

Kendi kaynaklarıyla 15 ayda tam 8 gemi satın alan şirketimiz, aynı dönemde 10 gemimizin de tersane sürecini gerçekleştirmekte. 2020 Eylül ayından bu yana 2021 sezonu hazırlıklarına başlayan ve sırasıyla gemilerini bakım/tutum süreci için tersaneye alan şirketimiz, 10 gemiyi A’dan Z’ye yeniliyor. İlk olarak Lapseki ve Gelibolu 1 gemilerini bakıma alınırken, sırasıyla Selimiye, Gökçeada 1, 18 Mart, 57. Alay gemilerinin tersane süreci gerçekleşti. Bayramiç ve Seddülbahir gemilerinin bakım/tutum çalışmaları sürerken bu gemilerin ardından Mesudiye ve Gelibolu gemisine tersaneye girerek sezon hazırlıklarını tamamlayacak. Gece gündüz, hummalı bir çalışmayla gemileri daha emniyetli ve daha konforlu hale getiren şirketimiz, makine dairesinden, araç ve yolcu güverteye kadar tüm alanları baştan aşağı yeniliyor.''

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
25
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü