Genç Denizciler Tarihleriyle Buluşacak

İTÜ Denizcilik Fakültesi öğrencileri 21 Kasım 2009 tarihinde, saat 10.00’da İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla Yerleşkesinden hareketle, İstanbul Deniz Müzesine gezi yapacak.

Genç Denizciler Tarihleriyle Buluşacak

GENÇ DENİZCİLER TARİHİYLE BULUŞUYOR

Büyük ve kahraman Türk milletinin, bütün çetin ve yiğitçe teşebbüslerde olduğu gibi denizler, okyanuslar üzerinde gösterdikleri atılganlıklar bakımından da ne kadar parlak bir maziye sahip olduğunu lâyıkıyla bilen denizcilerin yetişmesi için, gençlerine yol göstermeyi kendine amaç edinmiş İTÜ Denizcilik Fakültesi(Yüksek Denizcilik Okulu), ağabeylik ve kardeşliğin pekişmesi, 1.Sınıf öğrencilerine denizciliğin ve denizcilik tarihimizin tanıtılması amacıyla geleneksel müze gezilerine başladı.

21 Kasım 2009 tarihinde, saat 10.00’da İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla Yerleşkesinden hareketle, çoğunluk 1.Sınıf öğrencilerden olmak üzere Beşiktaş’ta bulunan ve Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük müzesi olan İstanbul Deniz Müzesine gezi yapılacak. Gezide 2.Sınıf öğrenciler 1.Sınıf öğrencilere rehberlik yapacaklar. Gezinin ardından okul zabitanı tarafından müze defteri imzalanacak.

Okulun sıradaki gezisi RMK müzesine düzenlenecek.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176