banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Geminin adı dahil tüm belgeleri sahte!

Sahte isim ve belgelerle Mersin Limanı'na gelen gemide, Rusya'dan Libya'ya gönderilen ürünlerin yasal olmayan şekilde yurda sokulmaya çalışıldığı tespit edildi.

GÜNCEL 13.09.2013, 11:27
Geminin adı dahil tüm belgeleri sahte!

Sahte isim ve belgelerle Mersin Limanı'na gelen gemide, Rusya'dan Libya'ya gönderilen ürünlerin yasal olmayan şekilde yurda sokulmaya çalışıldığı tespit edildi.

Gemi, Kadıköy merkezli bir denizcilik firmasına ait görünüyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, Rusya'dan çıkıp Karadeniz üzerinden Mersin'e hareket eden ve 2 bin 860 ton arpa yükü getirdiği beyan edilen geminin isminin ve tüm belgelerinin sahte olduğunu belirledi.

Ekipler, Rusya'dan yüklenip Libya'ya gönderilen ürünlerin yasal olmayan şekilde yurda sokulmaya çalışıldığını tespit etti.

Söz konusu geminin arpa yükünün, Rusya’dan "Tura" ismi ve Moldovya bayrağı altında alındığını ve Mersin’e "Luna" adı ve Tanzanya bayrağı altında girdiğini ve birçok kez isim değiştirildiğini belirleyen ekipler, olayla ilgili gemi personeli ve gemi acente yetkililerinin de aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Gemideki personelin Gürcistan ve Azerbaycan vatandaşlarından oluştuğu belirtildi.

Yorumlar (3)
hakan bakarsan 7 yıl önce
BAZI ULKELERIN BAYRASK DEĞİŞTİRME VE YENI BAYRAK ISLEMLERINI 24 SAATTEN DAHA KISA SURUYOR.GEMI YOLDA IKEN DAHA ONCEKI ANLASMAYA GORE SATILMIS YOLDA YENI BAYRAK SERTIFIKALARI DUZENLENMIS ALICIDA GEMIYE YENI ADINI VERMIS OLABILIR.(GEMIYLE HICBIR ALAKAM YOK-YANLIS ANLASILMASIN)BENCE HABER GUMRUK MUHAFAZANIN DURUMDAN VAZIFE CIKARTMASINDAN KAYNAKLI ONYARGILI BIR HABER.1 HAFTAYA GEMI TAHLIYESINI YAPAR VE KALKAR BENCE.(BASKA BIRSEY YOKSA TABİİ)
Ch 7 yıl önce
Gemi libyaya giderken mersine dönüyor.sahte evraklarla geminin içindeki malı satacaklardı.olay budur.
ferit akinci 7 yıl önce
ayni bizim gemi gbi buda her evragi sahte boyle gemileri drek hurdaya verecen arastirin bakalim sigortasi neyden yapilmis patates ten mi kabaktanmi muhuru
-3
parçalı az bulutlu
banner102