banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Gemi Seferlerinde Pensipte Anlaşma Sağlandı

Ahmet Cengiz, Ukrayna ile yapılan görüşmeler sonucu, SinopYalta ve Sivastopol limanları arasında düzenli gemi seferlerinin gerçekleştirilmesi konusunda prensipte anlaşmaya varıldı

GÜNCEL 27.07.2011, 09:17
2029
Gemi Seferlerinde Pensipte Anlaşma Sağlandı

Konu ile ilgili Cihan’a açıklamalarda bulunan Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA)’nın, 20-24 Temmuz 2011 tarihleri arasında Kırım İş Gezisi düzenlendiğini ve başarı ile tamamlandığını söyledi.

Vali Cengiz, bölge ile Kırım arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi hedefiyle başlatılan bu girişimin, özellikle iki bölge arasındaki turizm amaçlı yolcu ve ticari taşımacılık üzerine yoğunlaştığını ifade etti. Cengiz, “Toplantıda gerek ülkeler düzeyinde Ukrayna ve Türkiye, gerekse bölgeler düzeyinde Kuzey Anadolu Bölgesi ile Kırım Özerk Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin ilerletilmesi için yapılması gereken çalışmalar görüşüldü, KUZKA heyetinin toplantı gündemine getirdiği Yalta ve Sivastopol limanları ile Sinop ve İnebolu limanları arasında düzenli gemi seferleri konusunda prensipte anlaşmaya varıldı. Ayrıca, Ukrayna’nın Simferopol ve Yalta belediye başkanları ile yapılan görüşmelerde Kastamonu, Çankırı ve Sinop belediye başkanları sorunlarını dile getirdi ve şehirler düzeyinde karşılıklı işbirliği imkânlarının geliştirilmesi konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu." dedi.

Ukrayna’ya düzenlenen Kırım iş gezisine Sinop Valisi ve KUZKA Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Cengiz başkanlığında Kastamonu, Çankırı ve Sinop’tan KUZKA yönetim kurulu üyeleri Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Çankırı Vali Vekili Haldun Aksalman, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Kastamonu Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Çankırı İl Genel Meclis Başkanı Osman Canbaz, Kastamonu İl Genel Meclisi Başkanı A. Adnan Koçoğlu, Sinop İl Genel Meclis Başkanı Uğur Giresun, Çankırı TSO Başkanı Hayrettin Çelikten, Sinop TSO Başkanı Erol Derici, KUZKA Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüseyin Şen ve 6 KUZKA personeli katıldı.

Yorumlar (1)
pavel artuskof 10 yıl önce
hangi limanlarımızdan hangi limanlara en ucuz ve iyi yolculuk yapabilirim,seyahat acentelerini ve turlarını tabiki en güvenilir olanlarını bildirirmisiniz,teşekkür ederim.
17
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü