banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Gemi kiralama ve brokerlik kursu

Piri Reis Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ''Gemi Kiralama ve Brokerlik Eğitimi” verecek... İşte program...

GÜNCEL 13.11.2011, 14:41
Gemi kiralama ve brokerlik kursu

Ülkemizde son yıllarda kurulan lojistik okulları, kalifiye eleman ihtiyacını bir nebze giderse de, her alanda spesifik/tematik eğitim vermek konusunda pek yeterli olamamaktadır. Sektör; belli dallarda tam olarak eğitilmiş ve mezun olur olmaz üretim sürecine dâhil olacak elamanlara ihtiyaç duymakta.
 
Sektördeki bu boşluğu gören bazı kurum ve şirketlerin, resmi ya da gayri resmi olarak eğitim vermeye başlamalarına rağmen,  verdikleri eğitimin yeterliliğinin tespiti bakımından da bir boşluk bulunduğunu ifade eden PÜSEM yetkilileri, kuruluş gerekçelerini şu sözlerle açıklıyor:
 
“İşte bütün bu belirsizlikleri ve olumsuzlukları ortadan kaldırmak, herhangi bir yüksek okula giremeyen lise mezunu öğrencileri kısa süreli tematik bir eğitim ile geçerli bir mesleğe kavuşturmak, belli bir alanda ihtisaslaşmak isteyen Lojistik Okulları mezunlarına bu imkanı sağlamak, sektörde çalışanların eğitim açığını kapatmak ve daha da ötesinde onları bu alanda yurt içi ve yurt dışında referans gösterebilecekleri bir sertifika sahibi yapmak için Piri Reis Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ''Gemi Kiralama ve Brokerlik Eğitimi” vermeye karar vermiştir.   
 

Aylar süren eğitim programı hazırlama safhasında, yurt dışında bu tip eğitim veren  kurumların eğitim programları ve sektörün ne tür bilgiye sahip elamanlara ihtiyaç duydukları araştırılmış, ülkemizin gerçekleri de  dikkate alınarak evrensel ancak, ulusal mevzuatı ihmal etmeyen bir eğitim programı hazırlanmıştır. Sonuçta mezun olan öğrenciler bu ülkede çalışacaklardır.
 
İkinci titiz çalışma, eğitim kadrolarının seçimi konusunda olmuştur. Eğitimcilerin, hem bu alanda  yurt içinde ya da dışında akademik eğitim almış ve uzun süre sektörde çalışarak tecrübeli olmalarına, hem de eğitim konusunda tecrübeli ve sektörün saygı duyduğu isimlerden oluşmasına titizlikle dikkat edilmiştir. Bu nedenle de Eğitim Programı içinde yer alan her konu için bu alanda yukarıdaki kriterlere uygun uzman eğitimciler seçilmiştir.
 
Üçüncü olarak üzerinde durulan konu verilecek eğitimin ücretinin belirlenmesi olmuştur. Eğitim ücreti kar amacı gütmeden mümkün olan en düşük seviyede tutularak, yeterli parasal gücü olmayan, ancak bu alanda eğitim almak isteyen her kese bu imkânın sağlanması, daha da ötesinde Eğitim Programına göre bazı temel derslerin dışında, diğer dersleri seçme imkânı verilerek toplam eğitim ücretinin düşürülmesi amaçlanmıştır.
 
Eğitim süresi sonunda sınav yapılacak, sınavda başarılı olanlara diploma verilecek, başarılı olamayanlara ise eğitime katılım sertifikası verilecektir. Sınav ve eğitimler bu alanda yurt dışında eğitim veren kurum ve enstitülerin sınavlarında başarılı olunacak şekilde düzenlenmiş olup katılımcıların yurt içi ve yurt dışından sertifika almalarına imkân sağlanmış olacaktır.

Bu eğitimler 21 Kasım 2011 – 04 Şubat 2012 tarihleri arasında icra edilecek olup dersler hafta sonu 1 gün ve mesai saatleri dışında hafta içi 2 gün olarak yapılacaktır. Onbir haftalık temel eğitim ücreti KDV Dâhil 2750.- TL, bir haftalık seçmeli eğitimin ücreti ise KDV Dâhil 500.-TL’dir.

Bu eğitime katılmak isteyenler detaylı bilgi için www.pusem.com linkinden PÜSEM ile temasa geçebilirler.

Program detaylarına yukarıdaki manşet fotoğrafına tıklayarak uaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?