banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

'Gemi Bize Çarptı, Yoluna Devam Etti'

Arızalı olan teknelerini bakım için Poyrazköy’e getirmek için yola çıkan 2 dalgıç, kum kosterinin teknelerine çarpması ile ölüm tehlikesi geçirdi.

GÜNCEL 03.06.2010, 23:25
1884
'Gemi Bize Çarptı, Yoluna Devam Etti'

Gemi mağduru ''Normal vatandaş olsaydık ölürdük. Bize çarpan gemi hiç durmadan yoluna devam etti." dedi.

Arızalı olan teknelerini bakım için Poyrazköy’e getirmek için yola çıkan 2 dalgıç, kum kosterinin teknelerine çarpması ile ölüm tehlikesi geçirdi. Alabora olan tekneden atlayıp kıyıya kadar yüzmeyi başaran denizciler canlarını zor kurtardı.

Olay saat 14.00 sıralarında Beykoz açıklarında meydana geldi. Arızalı olan teknelerini Poyrazköy’e bakıma götürmek için denize açılan Efe Yılmaz ve Hakan Erişken isimli dalgıçlar ölümden döndü. Dalgıçlar tekneleriyle Fatih Sultan Mehmet Köprüsü altından geçtikleri sırada Karadeniz'e doğru giden Şenkal isimli geminin yandan çarpması sunucu denize düştü. Alabora olan teknelerini bırakarak dakikalarca yüzen iki dalgıç Kanlıca Koyu'na çıktı.

Alabora olan tekne ise balıkçılar tarafından kıyıya çekildi. Kıyıda bitkin halde bekleyen Dalgıç Efe Yılmaz, , "Biz bakıma gidiyorduk. Kıyıdan seyir halindeydik. Aniden yandan geminin çarptığını gördük. Teknemiz alabora olunca biz denize düştük. Dalgıç olduğumuz için yüzerek kurtulduk. Normal vatandaş olsaydık ölürdük. Bize çarpan gemi hiç durmadan yoluna devam etti." diye konuştu.

Bu arada olayın duyulmasından sonra harekete geçen Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti ve Deniz Polisi Kanlıca Koyu'na gelerek balıkçılardan bilgi aldı.

Yorumlar (6)
12 yıl önce
Geminin ismi şenkal değildi.Birde kum kosteri çarpmamış adamlar gemiyi gördükleri anda denize atlamış kum kosteri hiç çatışma olmadan yoluna devam etti soruşturma için byükdereye demirletildi.
yakup karaduman 12 yıl önce
ben olay anında gemideydim gemipersoneliyim şenkaldegil gemi y. gülkardesler gemisidir biz adamlara çarpmadık adamlar bizi göre göre önumuzden gecmeye calıstı gecemeyecanı anlıyınca manevra yaptı ama cekmekte oldugu sandal bozuk oldu için o manevra yapamıyınca sandalın kıçı geminin bordosuna yaslandı adamlar korkup denize atladı ve biz bunları görüp kaçmadık kuleyle irtibata geçip durmamıza izin vermediler bogazıçıkınca gereken mercilerden görevliler gelip büyükdereye gemimizi baglamamızı söylediler ve halende orda yatıyoruz burda bizim hiç bir suçumuz yoktur aksine dalgıc arkadaslar suçludur artı arkadasların gemici kagını o tekneyi kullanmak için yeterli degildir ve izin belgeleride yoktur olayın gerçegi böyledir yalan seyler anlatmasınlar gemi buyukderede demirli gelip herkese sorabilirsiniz gereken yerlere zaten ifadelerimizi verdik
Mustafa Efendioglu 12 yıl önce
Kosterin tekneye çarpması doğrudur ama Boğaz trafiğinde motoru çalışmayan bir teknenin ne ısı var ? Ve kosterin yoluna devam etmesi tamamen sektör kavak in bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir. Balıkçılar deniz taksisitarafindan kurtarilmistir. O akıntıda zaten kiyiya kadar yüzmeleri imkansizdir.
tonton reis 12 yıl önce
kum kosterlerinin önune sakın düşme yıllardan beri en çok onlardan sakınırım adamlar ufak tekneleri hiç kollamaz oysa boğazdan ekmeğini kazanan nekadar insan var oterite onları biraz denetlesin nerdeyse yalıları yalıyarak geçiyorlar kıyıya yakınlık sınırı yokmu varsada uyan yok ,hergün boğazdayım bu trafiğin çivisi çiktı lütfen biraz anlayış ve hoşgorü,butür olaylar kaygı verici bügünkuçuksu önünde tankerin biribozuldu allahtan kıyı emnıyet anında mudahele etti ,neolucak bu işin sonu,ttreis
dursun k 12 yıl önce
allah aşkına kum gemisi bu yabancı bir gemi olsa adam bogazı bilmiyor diyeceğim bence bu olayda kum gemisinin suçu yok gibi gözüküyor,bu adamlar günde 2 kez bogaz geçiyolar bende çok çalıştım zamanında gemilerde bu balıkçı arkadaşlar tamam ekmek parası hak veriyorum ama bogazın en tehlikeli yerlerinde ellerinde oltalar dalmışlar balık tutmaya saga sola zaten bakan yok bogazdan geçen gemiler işi gücü bırakıyor sandal takip ediyorduk artık bir de bu arkadaşlar yedek çekiyorlarmış bunada söylenecek bir şey yok artık biz yeri geliyor yenemiyoruz akıntıları bu arkadaş yedek çekerek bogazda seyir yapıyo sandalla, buda güzel en azından can kaybı olmaması iyi bir haber her iki tarafada tekrar geçmiş olsun,allah kimsenin başına böyle olaylar vermesin,her iki tarafda zarar gördü bu işten ,birinin sandalı gitti ekmek parası diğerinin 1 haftadır gemisi yatıyo allah kolaylık versin kimsenin işini bozmasın.
12 yıl önce
Balıkçı Beyler hazır konu açılmışken,Ben bir gemi kaptanıyım, ne zaman gece boğaz geçsem, onlarca trol çeken ışıkları sönük tekne görürüm. ayıptır günahtır. trol çeke çeke denizleri mahvettiniz.kum kosteri veya başka koster. kim olursa olsun, ufak tekne balıkcu veya degıl su yolunda valanmasın veya gezmesin.
22
açık
banner102
banner93
Namaz Vakti 27 Haziran 2022
İmsak 03:26
Güneş 05:27
Öğle 13:12
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:39
Günün Karikatürü Tümü