banner191

banner148

banner179

banner176

Gemi Battı Ulaştırma Bakanı İstifa Etti

Büyük Okyanus'taki ada ülkesi Tonga'da bir feribotun batması sonucu iki kişinin ölmesi ve 93 kişinin kaybolmasının ardından Tonga Ulaştırma Bakanı Paul Karalus istifa etti.

GÜNCEL 11.08.2009, 13:36
Gemi Battı Ulaştırma Bakanı İstifa Etti

Gemi battı, Ulaştırma Bakanı istifa etti    

Büyük Okyanus'taki ada ülkesi Tonga'nın açıklarında Princess Ashika adlı bir feribotun batması sonucu iki kişinin ölmesi ve 93 kişinin kaybolmasının ardından Tonga Ulaştırma Bakanı Paul Karalus istifa etti.

Karalus, altı gün önce batan gemiyle ilgili olarak hükümetin inceleme başlatması üzerine görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İnceleme komisyonunun bakanlığının sorumluluğunu araştıracağını ve kendisinin de üyesi olduğu üst konseye bilgi vereceğini belirten Karalus, hukuki açıdan “eksiksiz ve şeffaf bir incelemeye” imkan sağlamak için görevinden ayrılmak durumunda olduğunu söyledi.

Karalus, inceleme kapsamında sorgulanmayı beklediğini de belirtti. Batan gemideki 54 yolcu ve mürettebat kurtarılmış, iki ceset çıkarılmış, 93 kişiye ise ulaşılamamıştı. Geminin neden battığı henüz bilinmiyor.  (aa)

Yorumlar (1)
Prof.Dr. S.Aydın ŞALCI 10 yıl önce
Haberin geçtiği yer Büyük Okyanusta Tonga Adası, Türkiye değil ki ! Bizimkiler hiç tongaya basar mı ? O bakan tabii ki demokra-

sinin ve meslek etiğinin bir gereği olarak istifa ediyor. Bizimkiler ise, demokrasi denince mangalda kül bırakmıyor. Tonga kadar olamıyoruz. Yazıklar olsun, vah benim güzel ülkeme.Saygılarımla...
10°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?