Gemi Battı Ulaştırma Bakanı İstifa Etti

Büyük Okyanus'taki ada ülkesi Tonga'da bir feribotun batması sonucu iki kişinin ölmesi ve 93 kişinin kaybolmasının ardından Tonga Ulaştırma Bakanı Paul Karalus istifa etti.

Gemi Battı Ulaştırma Bakanı İstifa Etti

Gemi battı, Ulaştırma Bakanı istifa etti    

Büyük Okyanus'taki ada ülkesi Tonga'nın açıklarında Princess Ashika adlı bir feribotun batması sonucu iki kişinin ölmesi ve 93 kişinin kaybolmasının ardından Tonga Ulaştırma Bakanı Paul Karalus istifa etti.

Karalus, altı gün önce batan gemiyle ilgili olarak hükümetin inceleme başlatması üzerine görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İnceleme komisyonunun bakanlığının sorumluluğunu araştıracağını ve kendisinin de üyesi olduğu üst konseye bilgi vereceğini belirten Karalus, hukuki açıdan “eksiksiz ve şeffaf bir incelemeye” imkan sağlamak için görevinden ayrılmak durumunda olduğunu söyledi.

Karalus, inceleme kapsamında sorgulanmayı beklediğini de belirtti. Batan gemideki 54 yolcu ve mürettebat kurtarılmış, iki ceset çıkarılmış, 93 kişiye ise ulaşılamamıştı. Geminin neden battığı henüz bilinmiyor.  (aa)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Prof.Dr. S.Aydın ŞALCI
Prof.Dr. S.Aydın ŞALCI - 10 yıl Önce

Haberin geçtiği yer Büyük Okyanusta Tonga Adası, Türkiye değil ki ! Bizimkiler hiç tongaya basar mı ? O bakan tabii ki demokra-

sinin ve meslek etiğinin bir gereği olarak istifa ediyor. Bizimkiler ise, demokrasi denince mangalda kül bırakmıyor. Tonga kadar olamıyoruz. Yazıklar olsun, vah benim güzel ülkeme.Saygılarımla...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176