banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

GAÜ Denizcilik Bilimleri Başvuruları Başladı

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu Ulaştırma ve Lojistik ile Güverte bölümlerine öğrenci alınacağını açıkladı.

GÜNCEL 28.05.2012, 09:02
2249
GAÜ Denizcilik Bilimleri Başvuruları Başladı

Konuyla ilgili GAÜ'den yapılan açıklamada Piri Reis Üniversitesi ile GAÜ arasında imzalanan akademik işbirliği anlaşması ile “Öğretim Üyesi değişimi”, “Destek ve Program geliştirme projeleri” ve “Uluslararası Denizcilik Örgütü IMO STCW kuralları doğrultusunda Zabitan Ehliyeti alınmasına destek sağlanması “ konularında da eğitim veren Denizcilik Yüksekokulu'nun KKTC uyruklu ve üçüncü dünya ülkelerinden öğrenci başvurularını kabul etmeye başladığı açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan GÜ Denizcilik Bilimleri Yüksekokulu müdürü kaptan Efdal Safel, GAÜ ile Piri Reis Üniversitesi arasında imzalanan akademik işbirliği anlaşması ile Ulaştırma ve Lojistik ile Güverte  bölümlerine öğrenci alınması ve yetiştirilmesi projesine Türkiye Denizcilik Müsteşarlığı da destek verdiğini belirterek İTÜ, 9 Eylül Üniversitesi, KTÜ Denizcilik Fakültesi gibi yükseköğretim kurumlarına destek veren, IMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) ve Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV) tarafından kurulan  Piri Reis Üniversitesi ile GAÜ arasında yapılan anlaşmalar ile denizcilik alanında uluslar arası projelerin gerçekleştirileceği de ifade etti.

Öğrenciler İstanbul Yerleşkesi Denizcilik Akademisinde Eğitime Devam Edebilecek

GAÜ Denizcilik Bilimleri Yüksekokulu bünyesindeki bölümlerin küresel dünyanın yükselen stratejik mesleklerini öğrenci adayların sunduğunun da altını çizen Safel,  öğrenci adaylarının 2 Haziran 2012 günü yapılacak GAÜ 2012 Burs ve Giriş sınavı ile çeşitli oranlarda burslar kazanarak geleceğin yükselen meslekleri için eğitim fırsatı kazanmaları  yanında eğitimlerine GAÜ yurtdışı kampüsleri İngiltere, Singapur ve ABD ile İstanbul Yerleşkesinin ilk eğitim binası bünyesinde eğitime başlayacak Denizcilik akademisinde eğitimlerine ek eğitim ücreti ödemeden devam etme hakkı da kazanacaklarının altını çizdi.  

Uluslararası Yat Kaptanlığı ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü Kursu Başlıyor

GAÜ Denizcilik ve Ulaştırma Yüksekokulu ve GAÜ Sürekli Eğitim Merkezi (GAÜSEM) işbirliği ile amatör yat kaptanlığı ve kısa mesafe telsiz operatörlüğü kurslarının  başlayacağını da belirten Safel, deniz tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği Uluslararası Yat Kaptanlığı ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü kursları ve Yüksekokul bünyesindeki akademik bölümler ile ilgili detaylı bilginin GAÜ Sürekli Eğitim Merkezi (GAÜSEM) nden alınabileceğini ifade ederek Uluslar arası Yat Kaptanlığı sertifikasının tüm denizlerde geçerli olduğunu belirtti.

Yorumlar (3)
Muharrem GÜMÜŞ 9 yıl önce


GAU İstanbul yerleşkesi hızlı atılımları ile yakın zamanda sektöre büyük katkılar saglayacaktır.

Emegi geçen ve katkıları olan herkesin eline yüregine saglık.

Tabi bu arada Degerli Büyügümüz Kaptan Efdal Safel'inde engin bilgi, birikim ve katkıları takdire şayandır.Sektöre hayırlı olması adına;Muharrem gümüş

Cenk Tuncerler 9 yıl önce
Efdal Kaptan en iyisini yapacaktir.Orda bulunmasi bile GAU ve ogrenciler icin buyuk kazanctir.

GAU Denizcilik okuluna ve Efdal Kaptana basarilar ve tebrikler..
hamide karaali 9 yıl önce
okulun açılması beni çok mutlu etti. Oğlum 2011-2012 öğretim yılında GAÜ kıbrıs kampüsünde Gemi Güverteyi yüzdeelli burslu kazanarak yerleşti. Gelecek öğretim yılında faaliyete geçecek olan İstanbul kabpüsünde eğitimine devam edebilirmi. Bilgi verilirse çok memnun olurum. Başarılarınızın devamını dilerim.
28
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü