banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

GASM Soru Bankaları İçin Çalıştay

Denizcilik Müsteşarlığınca Gemi Adamları Sınav Sistemi’nin Online Sınavlara dönüştürülmesi sonrasında, soru bankalarında kapsamlı bir nitelik ve nicelik değişikliği amaçlanıyor.

GÜNCEL 18.03.2010, 09:18
6734
GASM Soru Bankaları İçin Çalıştay

GASM Soru Bankaları İçin Çalıştay

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, çalıştay Türkiye Denizcilik Müsteşarlığınca Gemi Adamları Sınav Sistemi’nin Online Sınavlara dönüştürülmesi sonrasında, soru bankalarında kapsamlı bir nitelik ve nicelik değişikliği yapılmak için düzenlendi. 

Çalıştaya, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), 9 Eylül Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), YDÜ, Kocaeli, Yalova, Piri Reis, Yıldız Teknik Üniversitesi, Denizcilik Müsteşarlığı ve Denizcilik uzmanları katıldı.

Çalıştaya katılan, YDÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Mustafa Altunç, Dekan Yardımcısı Uzakyol Kaptanı Hilmi Şahlı, Güverte Bölüm Başkanı Uzakyol Kaptanı Uğur Temen ve Başmühendis Aytaç Tokel’in çeşitli komisyonlarda görev aldığı bildirildi. 

Denizcilikle ilgili üniversite ve diğer eğitim ile meslek kurumlarında görevli akademisyen ve uzmanlardan oluşan Gemiadamları Online Sınav Sistemi (GOSS) soru komisyonları, Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Özkan Poyraz ve Gemiadamları Sınav Merkezi (GASM) Başkanı Boray Konuksever başkanlığında beş gün boyunca Antalya’nın Göynük beldesinde çalıştı.

Deniz Ulaştırması Genel Müdürü Dr. Özkan Poyraz, amaçlarının yeni sınav programının yüksek güvenlik ve diğer ayrıntılı fonksiyonlarından yararlanarak, gemi adamlarının yeterlik durumlarını daha gerçekçi ve hatasız biçimde değerlendirmek olduğunu belirterek bu amaçla yazılımı yapılmış GOSS programının kendileri açısından büyük bir kolaylık getirdiğini söyledi.

Yorumlar (22)
mehmet kaptan 9 yıl önce
ingilizler bu işin okulu olmaz derler ,doğrudur bu iş okuyarak ,ezbere olmaz,zabit olmak için , stajın min 5 sene olması lazım,yakarsınız miiletin başını ve kendi başınızı.
ümit metiner 9 yıl önce
siz ne kadar staj yaptınız?
gökhan çam 9 yıl önce
gemicilikten gelip ytükselmeye kariyer yapmaya çalışan denizci arkadaşların hakları yeniyor bu sınavları geçmek için 7 01 kursu görmek lazım....
çağlar şahin 9 yıl önce
gasmın tek amacı denizcilikten çıkıpta stajını bitirenlerin parasını hortumlamak aldıkları her kuruş haramdır..
11 yıl önce
insanların elinde dordüsgün bir kaynak yok devamlı soruları degiştiriliyor ancak ödedigimiz paralar yanımıza kar kalıyor ve 90 tl oldukça fazla
sıkıntı 9 yıl önce
baş mühendislik sıonavına girecek bir insana stabilite sorulması ne kadar mantıklı?soru bankasını düzenlerken hiç bu konu düşünülmüşmü acaba. okulda adam gibi müfredata sahip olmadan uyduruk şekilde geçiştirilen bu dersten sorumlu tutulmak gercekten büyük bir haksızlık. kaptanlık sınavında dizel motorlarının verim hsabının sorulması gibi bir olay.
çağlar şahin 9 yıl önce
4 yıl lise artı 2 yıl üniverste artı 6 ay açıkdeniz sıtajı artı 1 aylık kara sıtajı. bunlara tabi tutup bide sınav getiriyosunuz okullarda hiçmi eğitim güven yok boşunamı okuduk size soruyorum hortumcu birlikleri insan üzerinden ticaret yapıyoorsunuz elbet cezasız kalmaz... ya eğitimi değiştirin yada verilen eğtime güvenin.
ADINIZI YAZIN ali nazlı 8 yıl önce
sınırlı kaptan sınavlarına girmekteyim.Nerelere baktıysam soru bankacığı kitabı bulamadım. çeşitli yerlerden kitapçıklar getirttim fakat sınavlarda onların içinden çıkmadı. GASM neden soru bankası kitapçığı basıp yayınlamıyor. Bizler sınavlarda nasıl başarılı olacaz. Biz gemicilere göstermediğiniz bir şeyi bizden istiyorsunuz.
Prof.Dr. Aydın ŞALCI 12 yıl önce
GASM Soru Bankasının hazırlanmasında etik değerlere ve güvenliğe çok dikkat edilmesi gerektiği konusunu dikkatlere sunuyorum. Vaktiyle İTÜ Denizcilik Fakültesi bünyesinde görev yapan, GASM'ın kapanmasına ve sonra TÜDEV'e geçmesine neden olan kişilere bu organizasyonda artık görev verilmemelidir. Maalesef Ülkemizde, "yalancının mumu yatsıya kadar yanmıyor". Bu konuda Denizcilik Müsteşarlığı'ndaki otoritelerin çok dikkatli olmaları gerekir. Onlar benim ne demek istediğimi anlarlar.

Saygılarımla...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner255
4
az bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü