banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Galataport'a Danıştay engeli

Danıştay, Salıpazarı bölgesinde kruvaziyer yat limanı yapımına ilişkin imar planındaki değişikliği onaylayan Kültür ve Turizm Bakanlığı işleminin yürütmesini durdurdu.

GÜNCEL 06.01.2006, 01:11
Galataport'a Danıştay engeli

Danıştay 6. Dairesi, İstanbul Beyoğlu, Salıpazarı bölgesinde kruvaziyer yat limanı yapımına ilişkin imar planındaki değişikliği onaylayan Kültür ve Turizm Bakanlığı işleminin yürütmesini durdurdu.

TMMOB İstanbul Şehir Plancılara Odası'nın, İstanbul Beyoğlu, Salıpazarı bölgesinde kruvaziyer yat limanı yapımına ilişkin 1/1000'lik ve 1/5000'lik imar planındaki değişikliği onaylayan Kültür ve Turizm Bakanlığı işleminin iptali ve yürütmenin durdurulması istemiyle açtığı davanın ilk aşaması sonuçlandı.

Danıştay 6. Dairesi, söz konusu işlemin yürütmesini oybirliği ile durdurdu. Daire'nin, "söz konusu imar planının dayandığı yönetmeliğin daha önce Danıştay 6. Dairesi'nce iptal edilmesini ve özelleştirme bölgelerindeki imar planı değişikliği yapma yetkisinin Kıyı Kanunu'nda yapılan değişiklikle Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na verilmesini" yürütmeyi durdurma kararına gerekçe yaptığı öğrenildi.

Danıştay 6. Dairesi'nin bu kararına karşı Kültür ve Turizm Bakanlığı itiraz edebilecek. İtirazı, bir üst kurul olarak Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu karara bağlayacak. Danıştay 6. Dairesi, davayı daha sonra esastan karara bağlayacak.

DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
banner225
10°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?