banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Fransızların Cevabı Şok Etkisi Yaptı

Fransa’nın Rusya’daki büyükelçisi Jean-Maurice Ripert, Ukrayna’daki krizin barışçıl yolla çözülmemesi nedeniyle Mistral tipi savaş gemilerinin Rusya’ya teslimatının şimdilik imkans

GÜNCEL 11.10.2014, 09:57
2731
Fransızların Cevabı Şok Etkisi Yaptı

Fransızların Cevabı Ruslar da Şok Etkisi Yaptı.

Fransa’nın Rusya’daki büyükelçisi Jean-Maurice Ripert, Ukrayna’daki krizin barışçıl yolla çözülmemesi nedeniyle Mistral tipi savaş gemilerinin Rusya’ya teslimatının şimdilik imkansız olduğunu belirtti. . Kırım Haber Ajansı’nın haberine göre, Jean-Maurice Ripert, “Mistrallerin sevkiyatını olanaklı kılmak için Ukrayna’daki kriz şartlarında yeterince barış belirtileri yok” dedi. Mistral sözleşmesinin feshedilmediğini anlatan Ripert, “Sevkiyat erteleniyor. Ukrayna’da barış olduğu ve Minsk’te imzalanan anlaşmanın maddeleri yerine getirildiği zaman biz karar vereceğiz” diye konuştu.

Daha önce Rusya Dışişleri Bakanlığı'nın resmi temsilcisi Aleksandr Lukaşeviç, Fransa’nın Mistralleri teslim etmesi ya da paraları iade etmesi gerektiğini söylemişti. Rusya ile Fransa 2011 yılında 1,2 milyar Euro karşılığında Rus Donanması için iki tane Mistral tipi helikopter gemisi yapımı için anlaşma imzalamışlardı. Gemiler Fransa’nın Saint-Nazaire STX tersanesinde yapılıyor. İlk gemi olan Vladivostok’un planlara göre 2014’ün sonunda, ikinci geminin ise 2015 yılında Rus donanmasına teslim edilmesi gerekiyordu. Mistral sınıfı gemiler Fransa’nın NATO standartlarında üye ülkeler için geliştirdiği, 16 helikopter, 4 çıkartma gemisi, 60 zırhlı araç ve 900 askeri aynı anda taşıyabilen modern savaş gemileridir.

Yorumlar (0)
21
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü