banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Fotoğraf Çekmek İçin İskelenin En Ucuna Gitti

iskelede, bir kişinin dalgaların fotoğrafını çektiği sırada şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dalgaların çarpmasıyla denize düştüğü iddia edildi.

GÜNCEL 25.03.2013, 08:17
2394
Fotoğraf Çekmek İçin İskelenin En Ucuna Gitti

Fotoğraf çekmek için iskelenin en ucuna gitti ve...

iskelede, bir kişinin dalgaların fotoğrafını çektiği sırada şiddetli fırtına nedeniyle oluşan dalgaların çarpmasıyla denize düştüğü iddia edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen Sahil Güvenlik ekipleri karadan denizin üzerini gözetlemeye başladı.

Giresun’un Bulancak ilçesinde iskelede fotoğraf çekerken dalgaların denize savurduğu kişiye ulaşılamadı. Emniyet yetkilileri görgü tanığı 3 kişinin ifadesine başvurdu.

Olayın görgü tanıklarından Hicabi Bektaş, fırtına nedeniyle oluşan dev dalgaları seyretmek için iskele girişinde bulunduğu sırada bisikletli bir gencin iskelenin en ucuna giderek fotoğraf çekmeye başladığını söyledi.

Bektaş, iskeleye gitmemesi konusunda uyardıkları kişinin kendilerini dinlemediğini belirterek, "Dur dedik durmadı, gitti. Bisikletini direğin dibine bıraktı, kendisi iskelenin en ucuna gitti. Fotoğraf çektikten sonra kıyıya doğru yürümeye başladı. Bu esnada telefonla konuşuyordu. Bir dalga geldi, umursamadı. Büyük dalganın geldiğini görünce kaçması için bağırdık. O esnada gelen büyük dalga onu alarak açıklara sürükledi. Birkaç kez suyun üstünde gördük ama daha sonra kayboldu" dedi.

Dalgalarla denizde kaybolan ve Giresun Üniversitesi Bulancak Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencisi olduğu sanılan kişiyi arayan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik ekipleri sonuç alamadı. Ekiplerin kıyı boyunca vatandaşlarla birlikte yaptığı arama akşam saatlerine kadar sürdü. Ekipler havanın kararmasıyla bölgeden ayrılırken deniz üzerinde bulunan montun kaybolan kişiye ait olduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
22
açık
Günün Karikatürü Tümü