banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

FLAŞ...FLAŞ... YASA NESLİHAN SERBEST....

KaptanHaber.Com sitesi; Somali kaynaklı verdiği haberde YASA Neslihan gemisinin az önce serbest kaldığını makinelerini çalıştırarak hareket ettiğini duyurdu...

GÜNCEL 06.01.2009, 21:57
FLAŞ...FLAŞ... YASA NESLİHAN SERBEST....

YASA Neslihan Korsanlarca Serbest Bırakıldı...

KaptanHaber.Com sitesinin haberi:

Flaş.. Flaş.. Flaş... Yasa Neslihan Korsanlarca Serbest Bırakıldı.

Bu haberi dünyada ilk olarak KaptanHaber okurları öğreniyor.

Somali'den elde ettiğimiz ancak YASA şirketince henüz doğrulatamadığımız ilk haberlere göre YASA Neslihan gemisi serbest bırakıldı.

Yaklaşık yarım saat kadar önce (06 Ocak 2009 Salı TSİ 21:30) serbest kalan gemi makinelerini hazırladı ve demirini vira etti. Korsanların gitmesine izin verdikleri gemi pruvasını Hint Okyanusu'na çevirerek 66 gündür devam eden esaret limanı Eyl'den uzaklamaya başladı.

Bu konuda daha ayrıntılı haberimiz için Kaptanhaber.Com'dan ayrılmayınız...

Yorumlar (3)
FIRAT BOLAT 11 yıl önce
Başta M/V YASA Neslihan gemisi personeli olmak üzere bütün YA-SA Denizcilik ailesine eski bir YA-SA Denizcilik çalışanı olarak geçmiş olsun der, bir daha asla böyle bir durumla karşılaşmamalarını temenni ederim.Fırat BOLAT

Denizcilik Müsteşarlığı
gurdal kuyucak 11 yıl önce
öncelikle can kaybı olmdan bu eylemın son bulması cok sevindirici tüm yasa ailesine büyük gecmıs olsun..umarım bu tip olaylar son bulur bm uyumaz.
ÖZGÜR KÖSE 8 yıl önce
ŞU AN OĞLUM OZAN KÖSE'NİN ÇALIŞMAKTA OLDUĞU YASA HOLDİNGE AİT "NESLİHAN" ADLI KURU YÜK GEMİSİNİN BAŞINA YILLAR ÖNCE GELMİŞ OLAN BU TALİHSİZ OLAY UMARIM BUNDAN SONRA DENİZ TAŞIMACILIĞI YAPAN NE YASA ŞİRKETİ NEDE DİĞER ÜLKEMİZ GEMİLERİNİN HİÇ BİRİ BÖYLE BİR OLAY YAŞAMAZ.BU VESİLEYLE ŞU AN KOLOMBİYADAN İSPANYANIN A CORUNA LİMANINA DOĞRU YOL ALMAKTA OLAN "YASA NESLİHAN" IN 1.,2.,3.,4.,KAPTANLARI,1.,2.,3.MÜHENDİS (OĞLUM OZAN KÖSE),AŞÇILARI,ELEKTRİK ZABİTLERİ,KAMAROTLARI,VE TÜM GEMİ GÖREVLİLERİNE İYİ YOLCULUKLAR DİLERİM.HEP GİTTİĞİNİZ DENİZLERİNİZ DALGASIZ VE YOLUNUZ HEP AÇIK OLSUN.HEPİNİZE AYRI AYRI SELAMLAR.KENDİNİZE ÇOK İYİ BAKIN.
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?