banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Fethiye'de Yavru Kedi Operasyonu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, denize düşen ve dalgaların sürüklemesiyle yağmur suyu tahliye ızgarasına sıkışan kediyi, Fethiye Belediye İtfaiye ekipleri kurtardı

GÜNCEL 18.01.2014, 12:48
Fethiye'de Yavru Kedi Operasyonu

Denize Düşen Yavru Kedi Operasyonla Kurtarıldı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, denize düşen ve dalgaların sürüklemesiyle yağmur suyu tahliye ızgarasına sıkışan kediyi, Fethiye Belediye İtfaiye ekipleri kurtardı.

 Beşkaza Meydanı kordonboyunda bir restoranın önünde bulunan tekneye geçmeye çalışan yavru kedi denize düştü. Dalgaların da etkisiyle yağmur suyu tahliye ızgarasına sıkıştı. Sadece baş kısmı su üstünde kalan kedinin miyavlamasına, çevrede bulunan vatandaşlar yetişti. Uzun süre çıkarmaya çalışan vatandaşlar, başarılı olamayınca itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Kısa bir süre sonra olay yerine ulaşan ekipler, yavru kediyi kurtarmak için operasyon başlattı. Denize giren bir itfaiye eri, kedinin sıkıştığı noktayı ve ızgarayı tespit etti. Kedinin yerinin belirlenmesinin ardından yaklaşık 45 dakika boyunca süren kurtarma operasyonu başladı. Izgaraların geçtiği beton kaldırımı kıran ekipler, yavru kediyi kurtararak özgürlüğüne kavuşturdu. Havluyla kuruttukları kediyi bir müddet sobanın başında ısıttılar. Yavru kedi, daha sonra kurtarma çalışmalarını uzaktan seyreden annesinin yanına koyuldu. Anne kedi, yavrusunu uzun süre yalayarak kurutmaya çalıştı. 

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?