banner246

banner176

banner242

banner191

banner148

banner179

banner248

banner145

Fenerler kazaya davetiye çıkarıyor

Görele Limanındaki fenerlerin çalışmaması gece balık boşaltmak için gelen balıkçı motorlarını zor durumda bırakıyor.

GÜNCEL 02.01.2010, 16:33
1920
Fenerler kazaya davetiye çıkarıyor

Fenerler kazaya davetiye çıkarıyor

Karadeniz sahillerinde yeni yapılan limanlardaki eksikler olası bir faciaya davetiye çıkartıyor. Büyük paralar harcanarak yapılan Karadeniz sahil yolundan sonra Trabzon ile Giresun arasında yeni yapılan limanların eksiklikleri bir türlü bitirilemedi. Özelikle Karadeniz'deki balık boşaltmak amacı ile yaptırılan limanlardaki eksikler facialara davetiye çıkartıyor. Sorun yaşanan limanlardan biri de Görele limanı. Limandaki fenerlerin çalışmaması gece balık boşaltmak için gelen balıkçı motorlarını zor durumda bırakıyor. "Limana göz kararı ile giriyoruz." diyen büyük tekne kaptanları "Fenerler çalışmadığı için mendirekteki kayaları gece karanlığında seçmek oldukça zor oluyor. Zaten zemin taraması da yapılmadığı için teknelerimiz limanda sığ olan yerlere saplanıyor." dedi.

Görele Su Ürünleri Koperatifi Başkanı İbrahim Mimiroğlu sıkıntıları anlatırken limanların ödeneksizlikten dolayı bitirilemediğine dikkat çekti. Mimiroğlu özelikle balık boşaltma limanlarında bir çok eksik olduğunu dile getirdi. "Mesela Görele limanında fenerler çalışmıyor, gece buraya balık boşaltmaya gelen balıkçı tekneleri limana nasıl yanaşacak düşünülmüyor. Bunlar sandal değil koskoca gemi, artık yetkililer bunun farkında değil." dedi.

Başkan Mimiroğlu, "Hükümetimizden buraları bitirecek ödeneğin buraya tahsis edilerek bu limanların bütün işlerinin bir facia yaşanmadan bitirilmesini istiyoruz." diye konuştu.

Konuyla ilgili bilgi aldığımız Demiryolları Limanları ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü Trabzon Bölge Müdürü Nurettin Aydın, eksikleri bildiklerini belirterek, "Ödenek geldikçe kalan işleri tamamlamaya çalışıyoruz, öncelikli olanları bitirip işletmeci belediyelere devretmek için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz." dedi.

Nurettin Aydın 2010 yılında eksik altyapı işlerinin bitebileceğini, üst yapıların da Belediyeler ve Koperatifler tarafından yapılaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Yorumlar (2)
DURSUN K. 12 yıl önce
NİYE ÇALIŞMIYOR BU FENERLER BENCE YETKİLİ KİŞİLERE BİLGİ VERİLMİYOR YOK BİLGİ VERİLDİĞİ TAKDIRDE KİMSE İLGİLENMİYORSA ÇOK YAZIK HER LİMANA GİRİŞ ÇIKIŞDA BİR DÜNYA FENER ÜCRETİ ÖDÜYORUZ,EN UFAK BİR GÖZDEN KAÇTIĞI VEYA UNUTULDUĞU ZAMAN ANINDA YÜZDE ELLİ ZAMLI TAHSİL EDİYOLAR ÖDEMESSEN GEMİYİ BAGLATMAYA KADAR GİDİYOLAR ONDAN SONRA DUYUYORUZKİ FENERLER ÇALIŞMIYO ,FAKAT BİLGİ VERİLDİĞİ TAKDİRDE İLGİSİZ KALACAKLARINI SANMIYORUM BENCE BİR AN ÖNCE YETKİLİ KİŞİLERE BİLGİ VERİLMESİ GEREKİR
12 yıl önce
ödemessen zaten hemen sefer meni koyuyor fener idaresi. 80 tl için b sefr meni koyuyorlar. aslında sefer menı koymakda ıcra dairelerinin hukuk dışı davranışıdır. sefer menını sadece mahkeme kararı ıle koyabılırısnız. ama burası Türkiye
banner255
2
parçalı bulutlu
banner102
banner85
Günün Karikatürü Tümü