banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon’da

KARADENİZ’DE SONDAJ FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN 29 MAYIS GÜNÜ İSTANBUL'DAN KARADENİZ'E AÇILAN FATİH SONDAJ GEMİSİ'NİN BUGÜN ÖĞLE SAATLERİNDE TRABZON’A GELDİ. MEHTER MARŞLARI VE ‘ÇIRPINIRDI KARADENİZ’ TÜRKÜSÜ İLE KARŞILANAN GEMİ, LİMANA GİRİŞ YAPACAĞI PERŞEMBE GÜNÜNE KADAR TRABZON AÇIKLARINDA DEMİRLİ VAZİYETTE BEKLEYECEK.

GÜNCEL 01.06.2020, 12:40 01.06.2020, 13:23 Halit Emre İbrahimoğlu
149
Fatih Sondaj Gemisi Trabzon’da

‘Çırpınırdı Karadeniz’

Karadeniz’de sondaj faaliyeti gerçekleştirmek için 29 Mayıs günü İstanbul’dan Karadeniz’e açılan Fatih Sondaj Gemisi’nin bugün öğle saatlerinde Trabzon’a geldi. Mehter marşları ve ‘Çırpınırdı Karadeniz’ türküsü ile karşılanan gemi, limana giriş yapacağı Perşembe gününe kadar Trabzon açıklarında demirli vaziyette bekleyecek.

Fatih 599 yıl sonra Trabzon’a hoş geldin

Fatih Sondaj Gemisi için bugün Trabzon’a gelişi münasebetiyle denizde bir karşılama töreni düzenlendi. Sahil Güvenlik gemileri ve 6 römorkör eşliğinde sirenlerle, mehter marşları ve ‘Çırpınırdı Karadeniz’ türküsü ile açıkta karşılanan gemiye megafonla Trabzon Liman İşletmeciliği A.Ş. Genel Müdürü Muzaffer Ermiş, Fatih Sultan Mehmed Han’ın Trabzon’un fethinin üzerinden geçen 559 yıla atıfta bulunarak “Fatih 599 yıl sonra Trabzon’a hoş geldin” diyerek seslendi. Fatih Sondaj Gemisi personeli de karşılamayı güverteden izlerken, Vali İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve beraberindekiler de gemiyi Sahil Güvenlik botundan selamladılar.

Perşembe gününe kadar açıkta bekleyeceği bildirilen Fatih Sondaj Gemisi üzerine kurulacak platformların Trabzon Limanı’na getirilmesinin ardından limana girecek. Platformun Fatih Sondaj Gemisi’ne kurulumunu sağlayacak 165 metre yüksekliğindeki dev vinç de hazır hale getirilirken, yüksekliği ile Trabzon Havalimanı’na inecek uçakların rotasını değiştirecek olan vinç ile boğazlardan sondaj gemisinin geçmesi için sökülen kule Trabzon Limanı’nda monte edilecek.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
11
orta şiddetli yağmur
Günün Karikatürü Tümü