banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

EROL ŞENKAYA Sahile sürüklendi

İyon Denizinde Zakinthos adası açıklarında 2 gün önce alabora olan Erol Şenkaya adlı gemi dün gece kuvvetli rüzgar ve akıntı ile sahile sürüklendi.

GÜNCEL 22.05.2012, 17:21
EROL ŞENKAYA Sahile sürüklendi

İyon Denizinde Zakinthos adası açıklarında 2 gün önce alabora olan Erol Şenkaya adlı gemi dün gece kuvvetli rüzgar ve akıntı ile sahile sürüklendi. Geminin ters dönmüş halde adanın doğusundaki kumsala iyice yaklaştığı görüldü.

Gemi Kaptanı Adnan Erzin'in ölümüne, mürettebattan 3 kişinin de kaybolmasına neden olan kazada Erol Şenkaya adlı 84 metre uzunluğundaki kostaer, Zakinthos adasından yüklediği 2200 ton zeytin çekirdeğini İzmir'in Dikili Limanı'na götürmek üzerelimandan hareket ettikten bir kaç saat sonra gece 01:00 sıralarında alabora olmuştu. Geminin kaptanı köprüüstünde olü bulunmuş, kayıp olan 2. kaptan, Aşçı ve Silicinin ise izine rastlanamamıştı.

Mürettebattan 6 kişii ise kazadan hemen sonra Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince sağ olarak kurtarılmıştı. 

Dün gece şiddetini arttıran poyraz rüzgarı ile sürüklenen gemi, Zakinthos adasının doğusundaki Elia Kouroutas plajına doğru sürüklendi. Plaja 3,5 mil kadar yaklaşan gemi, kayalık bölgeye doğru yönlenirken hemen hareket eden bir römorkör gemiyi yedekleyerek açığa çekti.

Havanın sakinleşmesinden sonra geminin içerisine sıkışıp kaldıkları tahmin edilen kayıp 3 kişiyi arama çalışmaları başlatılacak.

Yorumlar (9)
burak özaksel 9 yıl önce
erol şenkayadan kurtulan arkadaslar benim amcam hürmüz hakan özaksel sizin arkadasınızdı sızınle aynı gemideydi kader birliği yapıyodunuz siz kurtuldunuz türkiyeye geldiniz niye hic birinizden ses cıkmıyo bumu dostlugunuz arkadaslıgınız ailenizden cok birbirinizi goruyodunuz o geminin icinde konusmama kararımı aldınız yoksa hepınızın piskolojisimi bozuk??? kın susturuyo sızı bole cıkıp bı acıklama yapamıyomusunuz gemi batarken amcam ve arkadasları neredeydi niye hic konusmuyosunuz bugun onların basına gelen yarın baska arkadaslarımızında basına gelebilir bize bilgi verin yada bi acıklama yapın telefon numaranızı yazın bız sıze ulasamıyoruz sız bıze ulasın allah kalp gozunuzu kapatmasın daima açık kalsın BİZE ULAŞABİLİCEĞİNİZ TELEFON NUMARASI TEL 05370494882 05364926882 SELAMETLE
RAMİLE İMAÇ 9 yıl önce
gemi alabora olalı iki gün olmadı bu gece 4 gün oluyor lütfen hafifletmeyin. 4 gecedir benim babam o geminin içinde.
RAMİLE İMAÇ 9 yıl önce
2 gün değil, bu gece 4. gece. hafifletmeyin durumu. 4 gecedir babam ve arkadaşları o geminin içinde.
cemal özaksel 9 yıl önce
kazadan kurtulan 6 delikanlı arkadaslarınızı bırakıp nası terkettınız o gemıyı hıcmı vıcdanınız sızlamadı delıkanlıyım dıye nası gezıceksınız arkadaslarını olume terketmek nası bısey bole allahtan korkmadınız kuldandamı utanmıcaksınız gece yastıga kafanızı koydugunuzda nası uyucaksınız sizleri allaha havale ediyoruz keser döner sap döner gün gelir hesap döner...
Seval Dogru 9 yıl önce
Kuzenim 2. kaptan İbrahim İmaç hala o geminin içinde ve kaza oldugundan beri elle tutulur gözle görülür hiç bir çalışma yapılmadı. Bunun sorumulusu kimse, bu işi hızlandırabilecekken kılını bile kıpırdatmayanlar kimse, size sesleniyorum.. \'\'Rahat uyku uyuyor musunuz? Bunun öbür dünyası da var, nasıl hesabını vereceksiniz bunun hesabını. Gemilerde çalışan onca yakınınız var, çalışanınız var. Birgün onların da başına gelebilir ve siz de Çaresizliğin ne olduğunu öğrenebilirsiniz, unutmayın.. Lütfen herşeyden önce İnsan olduğunuzu unutmayın. Elinizi vicdanınıza koyun ve birşeylerin yapılması için uğraşın artık..
vural çalışır 9 yıl önce
artık 5 güne giriyoruz.sabrımız tükendi bu gün bir sonuç istiyoruz artık..
buna hakkımız yokmu??

vural çalışır 9 yıl önce
artık sözün bittiği yerdeyiz.

kulağımız gözümüz telefonda hayırlı bir haber bekliyoruz belkide bir mucize...3 insan 5 gündür ters duran bir gemide su altında...

rabbim hepimize güç kuvvet sabırlar versin...
murat umaç 9 yıl önce
bu geminin kurtarma calışmaları artık beni inandırmıyor şirketle sabah görüştüm gemiyi yakın bir limana veyahut güvenli bolgeye cekileceyini anlattılar bumu güvenli bölge gemiyi dahada acıklara gönderdiler madem batma tehlikesivardıda neden gemiyi bunca saattir cekiyorlar alabora oldugu yerde dalgıçlar mudahale edememiş acık denızde nasıl mudahale edecekler yazıklar olsun.bumu dürüstlük yani anlamıyorum.kimsenin gemide kalanların yaşamasını istemedigini düşünmeye başladım.insanları bu kadar saf zannetmeyin saf olan bizi kandırmaya calışan yalan haberlerle geciştirenler.allahın adaleti büyüktür bunu unutmayın....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
parçalı bulutlu
banner102