banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Erkan Mumcu'dan Galataport yorumu

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Galataport ihalesinde gelinen noktayı sevindirici buldu. 'Galaportu kurtardık' diyen Mumcu iki konuda üzüntüsünü gizleyemedi.

GÜNCEL 01.02.2006, 13:20
Erkan Mumcu'dan Galataport yorumu

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Galataport ihalesinin iade edileceğini, ihale yapıldığında söylediğini, ancak o zaman söylediklerinin muhalefetin bir sözü olarak algılandığını belirterek, ''Galataport'u kurtardık diyebilirim, ama olan Kuşadası'na, olan Tüpraş'ın 14.7'sine oldu'' dedi. 

Mumcu, partisinin İzmir il binasında düzenlediği toplantıda Galataport ihalesinin Özelleştirme İdaresi'ne iadesi konusunda Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'i kutladığını belirtti.

Mumcu, Bakan Şener'in duyarlı tutumu sonucu konunun bu noktaya geldiğini belirtti ve mahkeme kararının hükümete ''bir imdat simidi gibi'' yetiştiğini söyledi. Hükümetin yargı kararına uymak için değil, kendi içinde bir çatlağa meydan vermemek için bu yönde bir karar aldığını öne süren Mumcu, şöyle konuştu:

''Hükümet bu yönde bir karar almakla, kendisini sorumluluğun büyük bir kısmından kurtarmaktadır. Tamamından kurtardığını söyleyemem, çünkü şu ana kadar devam eden hukuksuzluklar zinciri, en azından teşebbüs safhasında kalmış bile olsa bir suçu ortaya çıkarmıştır. Fakat yanlışın, zararın neresinden dönülürse kardır. Sayın Şener'i duyarlı ve namuslu tutumu dolayısıyla kutluyorum, kendisine teşekkür ediyorum. Sayın Şener'in bu tutumunun, kabinedeki diğer arkadaşlarına ve tabi ki Başbakan'a örnek olmasını diliyorum. Mahkeme kararı bir imdat simidi gibi hükümetin imdadına yetişti. Hükümeti önemli bir suçtan alıkoydu. Galataport'u kurtardık diyebilirim, ama olan Kuşadası'na, olan Tüpraş'ın 14.7'sine oldu. Sürecin bundan sonraki bölümünü dikkatle izlememiz gerekiyor.''

Erkan Mumcu, bir soru üzerine erken seçim tartışmalarının Türkiye'ye yararı olmadığını söyledi. İktidar partisinin katılmadığı süreçte, bir yasanın veya seçim yasalarının çıkmasının imkanı olmadığını ifade eden Mumcu, ''Dolayısıyla böyle bir meclis aritmetiğinin içinde spekülasyon yapmanın kimseye bir faydası yok, Türkiye'ye de faydası yok. Bu gibi spekülasyonlara katılmamaya özen gösteriyorum'' dedi.

DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
banner225
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?