banner191

banner148

banner179

banner176

Eller Tetikte Boğaz'dan Geçtiler

ABD’nin güdümlü füze destroyeri "USS Truxtun" saat 15.30 sıralarında İstanbul Boğazı’na girdi. Gemiye sahil güvenliğe ait bir bot da eşlik etti.

GÜNCEL 07.03.2014, 18:55
Eller Tetikte Boğaz'dan Geçtiler

Karadeniz'de Ukrayna krizi nedeniyle sıcak günler yaşanırken, ABD Donanması’na ait savaş gemisi ’USS Truxtun’, İstanbul Boğazı’ndan geçti. ABD destroyerinin Boğaz'dan geçişi sırasında, gemideki askerlerin silah başında olması dikkat çekti.

DHA'nın haberine göre, ABD’nin güdümlü füze destroyeri "USS Truxtun" saat 15.30 sıralarında İstanbul Boğazı’na girdi. Gemiye sahil güvenliğe ait bir bot da eşlik etti.

Daha sonra Karadeniz’e giren geminin İstanbul Boğazı’ndan geçişi sırasında ön ve arka bölümde askerlerin silah başında olduğu görüldü.

ABD Donanması'ndan yapılan açıklamada, geminin Karadeniz'de Bulgar ve Rumen donanma güçleriyle tatbikat yapacağı belirtildi. ABD Donanması, söz konusu tatbikatın, Ukrayna'daki krizden çok önce planlandığını bildirdi.

Ukrayna'da yaşanan gelişmeler üzerine Rusya'nın Kırım'a asker çıkarmasının ardından; son günlerde iki Rus, bir de Ukrayna savaş gemisi Boğazlar'dan geçmişti.

Yorumlar (2)
ADINIZI YAZIN 6 yıl önce
Savaş gemilerindende önemli noktalardan gecerken savaş yerleri diye bi talimat uygulanir ve herkes silahlarin basina gecer. Bu gemide kendi icinde tatbikat bile olabilir.
Bahadır Macit 6 yıl önce
Savaş gemilerinde onemli yerlerden gecerken her an bi tehlikeye karsi savas yerleri vurur ve gorevli askerler silahlarinin basina gecerler tatbikat amacli ve guvenlik amacli uygulanir. Bizimle alakali deildir sadece..
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?