banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Elektrik Santrali’nin ‘Deniz Müzesi’ yapılması çağrısında bulunuldu

GÜNCEL 29.08.2019, 12:01 Nermin İstikbal
304
Elektrik Santrali’nin ‘Deniz Müzesi’ yapılması çağrısında bulunuldu

Elektrik Santrali’nin ‘Deniz Müzesi’ yapılması çağrısında bulunuldu

Antalya’da 1960’lardan kalan eski elektrik santralinın ‘Deniz Müzesi’ yapılmasını öneren Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Antalya Şube Başkan Yardımcısı İzzet Ünlü, “Restore edileceği duyumları aldık, ama henüz bir ilerleme göremiyoruz” dedi.

Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Antalya Şube başkan Yardımcısı İzzet Ünlü, Antalya’da Işıklar Caddesi’nin sonundaki eski elektrik santralının “Deniz Müzesi” yapılmasını önerdi.

Ünlü, “Denizden tekne ile önünden geçip giderken gözümüzden kaçan değer 1960’larda yapılan Elektrik Santrali. Bu yapı doğal sit alanında ve taşınmaz kültür varlığı olarak tescilli bildiğim kadarıyla Muratpaşa Belediye mülkiyetinde zamanın Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen döneminde hem elektrik üretiminin hem kafe kullanımına olanak sağlayan bir restorasyon projesi kurul tarafından onaylı mevcut ama uygulanmadı” dedi.

Elektrik Santrali’nin ‘Deniz Müzesi’ yapılması çağrısında bulunan Ünlü, “En son durumu hakkında bildiğimiz duyduğumuz tekrar restore edileceği fakat 11 Mart 2017 tarihinden beri henüz bir ilerlemenin olmadığını gözlemliyorum. Elekrik santralı ‘Deniz Müzesi’ neden olmasın?” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
18
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü