banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Eğitim İçin 30 Genç Aranıyor

DENİZ Ticaret Odası İzmir Şubesi ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK), yelken sporuna ilgi duyan 30 üniversite öğrencisine yelkenli yat kullanmayı öğretecek.

GÜNCEL 23.05.2014, 00:28
Eğitim İçin 30 Genç Aranıyor

Eğitim İçin 30 Genç Aranıyor

 DENİZ Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK), yelken sporuna ilgi duyan 30 üniversite öğrencisine yelkenli yat kullanmayı öğretecek.

Başvurular 4 Haziran tarihinde sona erecek. DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, DTO İzmir Şubesi ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü tarafından denizciliğe ve yelken sporuna ilgi duyan, ancak maddi imkanları kendi başına eğitim almaya yeterli olmayan 30 üniversite öğrencisine yelkenli yat kullanma eğitimi verileceğini söyledi. Öztürk, proje ile eğitime katılacak kursiyerlere temel denizcilik bilgileri ve yelkenli yat seyir tecrübesi kazandırılacağını, başarılı olan kursiyerlere lisans çıkartılarak yelken sporuna devam ettirilmelerinin hedeflendiğini anlattı. Eğitim için uygun şartları taşıyan kursiyerlerin seçildikten sonra 7-8 Haziran tarihlerinde teorik ve denizde uygulamalı eğitime alınacaklarını belirten Öztürk, "Eğitimler, Sığacık Teos Marina içinde Ege Açık Deniz Yat Kulüp binasında verilecek teorik derslerle başlayacak. Daha sonra Sığacık Körfezi'nde EAYK tarafından temin edilen teknelerle denize açılarak uygulamalı olarak eğitime devam edecekler. Bu aşamayı başarıyla tamamlayan kursiyerler, 14-15 Haziran tarihlerinde yapılacak yat yarışlarına katılarak eğitimlerini ilerletecekler. Eğitimlere katılmak isteyen kursiyerlerin başvurularını İMEAK DTO İzmir Şubesi'ne yapmaları gerekmektedir" diye konuştu.

SAĞLIK RAPORU ŞART

Başvuruların 4 Haziran Çarşamba günü sona ereceğini kaydeden EAYK Komodoru Mehmet Yaşar Akçay, eğitimleri tamamlayan kursiyerlere 15 Haziran Pazar günü başarı sertifikalarının dağıtılacağını açıkladı. Başvuruda bulunan kursiyerlerin yüzme bilmeleri ve sağlık raporu getirmelerinin şart olduğunu vurgulayan Akçay, "İlk eğitimimiz 7-8 Haziran tarihlerinde yapılacak. Bu etabı geçen kursiyerlerimiz, EAYK yarışlarına katılacaklar. Bu sayede kursiyerlerimiz temel bilgiler edinmenin yanı sıra yarış tecrübesini de yaşayacaklar. Eğitimler Sığacık Teos Marina'da yapılacak" dedi.

Yorumlar (0)
11
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102