banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Ege'de Deniz Ulaştırması İçin Muhteşem İşbirliği

İzmir’de kurulan DUİR Birliği/İZMİR ile Ege Denizi'nde (37 N enlemi kuzeyinde) ve İzmir, Aliağa, Çeşme ve Foça Limanları’nda, 13-18 Mayıs tarihlerinde, başarı ile icra edildi.

GÜNCEL 19.05.2015, 11:19
Ege'de Deniz Ulaştırması İçin Muhteşem İşbirliği

EGE’DE DENİZ ULAŞTIRMASI İÇİN MUHTEŞEM İŞBİRLİĞİ

Deniz Kurdu (DK) 2015 Tatbikatı kapsamında Deniz Ulaştırması için İşbirliği ve Rehberlik (DUİR) faaliyetleri, İzmir’de kurulan DUİR Birliği/İZMİR ile Ege Denizi'nde (37 N enlemi kuzeyinde) ve İzmir, Aliağa, Çeşme ve Foça Limanları’nda, 13-18 Mayıs tarihlerinde, başarı ile icra edildi.

İspanya (NAV AREA III Koordinatörü) tarafından yayınlanan NAV WARN 270/III seyir ikazı, Türk Radyo tarafından yayınlanan 448/15 NAVTEX ikazı ile İMEAK Deniz Ticaret Odası İstanbul’da ve DTO İzmir Şubesinde icra edilen DUİR eğitimleri, tatbikata Türk ve Yabancı Bayraklı gemilerin katılımının yüksek olmasına katkı sağladı.

Tatbikat boyunca Ege Deniz Bölge Komutanlığında kurulan DUİR Birliği/İZMİR tarafından Ege Denizi’nde seyir yapan ve İzmir Limanlarında bulunan 19 Türk, 30 Yabancı Bayraklı gemi kaptanlarına yüz yüze, telefon ve e-posta aracılığıyla faaliyetler hakkında detaylı olarak bilgilendirme brifingleri verildi. Tatbikata 49 gemi katıldı. DUİR faaliyetleri kapsamında DUİR Birliği/İZMİR tarafından YDC Denizcilik A.Ş.’ye ait MT FETEKOZ gemisi ile Mora Yarımadası güneyinde 15 Mayıs 2015’de şirket onayı alındıktan sonra irtibat kurularak gemiye çıkma eğitimlerine katılımlarına yönelik koordine sağlandı.

16 Mayıs 2015 tarihinde Ege Denizi Midilli Adası batısında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı savaş gemileri tarafından MT FETEKOZ ile irtibat kurularak, eğitim maksadıyla ticari gemiye yaklaşma, gemi faaliyetleri hakkında bilgi alma ve gemiye çıkma harekâtı faaliyetleri icra edildi. Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı koordinesinde icra edilen DUİR faaliyetleri ile; Ege Denizi’nde Deniz Kuvvetleri Komutanlığı karargahı ve gemileri ile İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve Deniz Ticaret Filosu arasında kurulan koordinasyon neticesinde, muhteşem bir işbirliği sağlanarak, DUİR faaliyetleri hedeflerine ulaşıldığı bildirildi.

Yorumlar (0)
12°
açık
banner102