banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

"Ecstasea" Yatı Merak Konusu Oldu

Sonunda, “Ecstasea” isimli geminin İngiliz Chelsea kulübünün de sahibi olan Rus oligark Roman Abramoviç’e ait olduğu anlaşıldı.

GÜNCEL 07.06.2010, 13:56
Zirve’nin sürpriz “ziyaretçisi”     

İstanbul’da gerçekleştirilen ve ana gündem maddesi Gazze’ye dönüşen Asya’da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (AİGK/CICA) devam ederken, Çırağan Sarayı’nın dışında boğazın ortasına demirlemiş lüks bir gemi kulislerde merak uyandırdı.


İŞTE ZİRVEYE DAMGA VURAN TEKNE


İngiliz bayraklı geminin kime ait olduğu gazeteciler arasında uzun süre tartışma konusu olurken, boğaz trafiğinin rahat bir şekilde sağlanabilmesi için devasa yatın sık sık yeri ve yönü değiştirildi.

Sonunda, “Ecstasea” isimli geminin İngiliz Chelsea kulübünün de sahibi olan Rus oligark Roman Abramoviç’e ait olduğu anlaşıldı.
 
Abramoviç’in 86 metre uzunluğundaki lüks yatını zaman zaman başka Rus yetkililere tahsis ettiği biliniyor. Bu yüzden Abramoviç’in yatını Çırağan Sarayı’ndaki zirveye katılması planlanan Rus enerji yetkililerine tahsis etmiş olabileceği konuşuluyor.

Zirveye ayrıca Rusya Başbakanı Vladimir Putin başkanlığında kalabalık bir Rus heyetinin katılması planlanıyor.

Ancak Abramoviç’in bizzat kendisinin mi İstanbul’da olduğu, yoksa “Ecstaser” isimli yatını bir başkasına mı tahsis ettiği konusu henüz netlik kazanmadı.
 
Yorumlar (1)
11 yıl önce
http://www.roman-abramovich.com/ecstasea-yacht-pictures-roman-abramovich.htm
-1
parçalı az bulutlu
banner102