banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Dünyanın En Büyük Barış Gemisi Kuşadası’nda

Dünyanın En Büyük Barış Gemisi Kuşadası’ndaDünyanın en büyük barış gemisi olarak tanıtılan The Oceanic Dream Peace Boat (Barış Gemisi), dünya turu çerçevesinde Kuşadası Limanı'na geldi. Merkezi Japonya'da bulunan “Barış Gemisi” adlı uluslararası sivil top

GÜNCEL 18.08.2013, 01:09
2187
Dünyanın En Büyük Barış Gemisi Kuşadası’nda
Dünyanın En Büyük Barış Gemisi Kuşadası’nda

Dünyanın en büyük barış gemisi olarak tanıtılan The Oceanic Dream Peace Boat (Barış Gemisi), dünya turu çerçevesinde Kuşadası Limanı'na geldi.
 
Merkezi Japonya'da bulunan “Barış Gemisi” adlı uluslararası sivil toplum kuruluşunun aynı adlı gemisinde, bu kuruluşa üye 600 turist bulunuyor. Kafile, önce otobüslerle Efes, Meryem Ana ve Saint Jean Kilisesi gibi tarihi yerleri gezdi. Turistlerin bir kısmı ise ilçede alışveriş yapmayı tercih etti.

Dünyada aynı amaçla çalışan örgütlenmelerle ortak organizasyonlar yapan Peace Boat, uluslararası insan hakları, barış, eşitlik ve çevre hakları için mücadele veriyor. Bazen aylar süren gemi gezileri ve global eğitim programları düzenleyerek, dünyadaki politik değişim ve gelişmelere dikkat çekiyor. Genellikle diyalog halinde oldukları örgütlenmelerin bulunduğu ülkeleri ziyaret ediyor. Asıl çalışma alanlarını ise Japonya'daki sekiz merkez ve Kuzey Asya oluşturuyor.
Yorumlar (0)
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü