banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Dünya Gemi söküm Sektörü EUROPORT'ta Masaya Yatırılacak

Türk Denizcilik Sektörü 'nün tek fuarı unvanına sahip olan 'EXPOSHIPPING EUROPORT İSTANBUL 13.Uluslararası Denizcilik Fuarı' için son hazırlıklar yapılıyor.

GÜNCEL 09.03.2015, 17:43
3924
Dünya Gemi söküm Sektörü EUROPORT'ta Masaya Yatırılacak

DÜNYA GEMİ SÖKÜM SEKTÖRÜ EUROPORT İSTANBUL 2015'TE MASAYA YATIRILACAK

Türk Denizcilik Sektörü 'nün tek fuarı unvanına sahip olan 'EXPOSHIPPING EUROPORT İSTANBUL 13.Uluslararası Denizcilik Fuarı' için son hazırlıklar yapılıyor.

37 ülkeden 300 ulusal ve uluslararası katılımcı ve 5 binden fazla ziyaretçiyi bir araya getirmeye hazırlanan Europort İstanbul, 11-14 Mart 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde yapılacak. İMEAK Deniz Ticaret Odası adına, UBM ve AHOY Rotterdam işbirliğiyle düzenlenen 'Europort İstanbul', dünya denizcilik sektörünü aynı çatı altında buluşturacak. Fuar etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilecek olan zirve, panel ve konferanslar denizcilik sektörüne ışık tutacak.

GEMİ GERİ DÖNÜŞÜM SEMİNERİ

GEMİSANDER ve Dünya Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (ISRA) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Şimşek, Uluslararası Gemi Geri Dönüşüm Birliğinin organize ettiği, Gemi Geri Dönüşüm Semineri'nde konuşacak. Gemi sahipleri, filo yöneticileri ve gemi geri dönüştürücülerinin katılımı ile 12 Mart Perşembe günü saat: 15.00'te gerçekleştirilecek olan seminerde 'Gemi Geri Dönüşüm' sektörü masaya yatırılacak.

ADEM ŞİMŞEK SEKTÖRÜ ANLATACAK...

Türkiye'nin milli ekonomisine sağladığı büyük katkıların yanı sıra İzmir'in Aliağa İlçesindeki iş güvenliğini, halk sağlığını ve üstün çevre duyarlılığını esas alan modern tesisleriyle Gemi Geri Dönüşüm sektöründe dünya lideri konumunda olan Dünya Gemi Geri Dönüşüm Sanayicilerinin Başkanı Adem Şimşek, ISRA'nın ev sahipliğini üstleneceği seminerde; sektörün dünya genelinde ki durumunu, hedeflerini ve sorunlarını anlatacak.

YENİ İŞ BAĞLANTILARI SAĞLANACAK...

Seminer programı çerçevesinde bir tanışma toplantısı gerçekleştirileceğinin bilgisini veren GEMİSANDER ve ISRA Başkanı Adem Şimşek, sektörün kalkınması adına önem arz eden yeni iş birliklerine büyük fırsat sunacak olan programın, dünyanın muhtelif ülkelerinden gelecek katılımcılarla yeni iş bağlantıları sağlanması yönünde vesile olacağına inandığını söyledi.

EUROPORT İSTANBUL 2015 HAKKINDA

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın da kurulmasıyla yeni bir yön ve ivme kazanan Türk Denizcilik Sektörü'nün bu yıl 13. kez ev sahipliğini yapacağı 'Uluslararası Denizcilik Fuarı'nda; ulusal ve uluslararası Gemi İnşa ve Yan Sanayi, Gemi Bakım-Onarım, Gemi Ekipman ve Teknolojileri, Brokerlık, Armatörlük, Denizcilik Lojistik ve Teknolojileri, Liman İşletmeciliği ve Teknolojileri, Mega Yat Ekipman ve Teknolojileri, Gemi Geri Dönüşümü, Offshore ve Enerji, Gemi Donatım ve Malzemeleri, Denizcilik Savunma Sanayi, Kumanyacılık, Can Güvenliği ve Ekipmanları yer alacak. Denizcilik sektörünün yarına dair umutlarını tüm dünyaya göstermek vizyonu ile yola çıkan EUROPORT İSTANBUL Proje Ekibi, 11.000 metre karenin üzerinde bir alanda gerçekleştirilecek fuar için çalışmalarına hızla devam ediyor.

Yorumlar (0)
33
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü