banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

DTO'da Seçim Ağustos'a Ertelendi...

TOBB bünyesindeki oda ve borsalara mensup şirket faaliyetlerinin AB standartlarına göre yapılmasını esas alan NACE sistemine oda ve borsa yönetimlerinden itiraz gelmişti.

GÜNCEL 29.01.2013, 03:42
DTO'da Seçim Ağustos'a Ertelendi...
TOBB bünyesindeki oda ve borsalara mensup şirket faaliyetlerinin AB standartlarına göre yapılmasını esas alan NACE sistemine oda ve borsa yönetimlerinden itiraz gelmişti. TOBB yönetimi, itirazları “sağlıklı bir şekilde” değerlendirmek için, şubat ve mart aylarında yapılacak seçim takviminin makul bir süre ertelenmesini istedi. Bu kapsamda TOBB tarafından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na başvuruda bulunuldu.
 
Mayıs ve ağustosta...
 
Kararı görüşen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ”Birinci kademe seçimlerini Mayıs ayında, genel kurul seçimlerini de Ağustos ayına ertelenmesi konusunda bir Bakanlar Kurulu kararı kabul edildi ve Resmi Gazete’ye yayımlanmak üzere gönderildi” diye konuştu. Kararla, şubat ayının başında başlaması düşünülen oda ve borsa seçim takvimi mayıs ayına ertelendi. TOBB Başkanlığı ve diğer organ seçimleri de mayıs ayından ağustos ayına alındı.
Yorumlar (0)
10
açık
banner102