banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

DTO Meclisinde Kıyamet Koptu

Bugün yapılan DTO meclis toplantısında kızılca kıyamet koptu. Kaptanoğlu, kimler için "Onlar meclise de gelmesin, ajanstan da çıkarılsın" dedi? Az sonra...

GÜNCEL 08.01.2015, 17:06
DTO Meclisinde Kıyamet Koptu

İMEAK DTO yeni yılın ilk meclis toplantısını bugün yaptı. Meclis gündeminden önce açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Cengiz Kaptanoğlu, 2014'ün son günlerinde yapılan komite toplantısı için teşekkür ettikten sonra sarf ettiği cümleler ile salon buz kesti. Bundan sonra davet edilmeyen kimse toplantılarımıza gelmesin diyerek başlayan Kaptanoğlu, kürsüden sektörel bir gazeteyi göstererek "Artık 8500 üyemizi arayacağım ve bunlara kimse reklam vermesin diyeceğim. Buna gücüm var." dedi."Burada konuşulanlar yazılıyor, neden?" diye soran Kaptanoğlu yine isim vermeden Tayf Ajanstan da çıkarın onu dedi. Sektörel dergi olarak sadece DTO'nun çıkardığı dergiyi önemsediklerini söyleyen Kaptanoğlu,ayrıca yayınına 1 yıl önce son veren GİSBİR dergisinin sektöre katkı verdiğini söyledi.İyi giden şeyleri yazın diye  basına yön vermeye çalışan Kaptanoğlu sektörel basına anlam verilemeyen bir tepki gösterdi.

Toplantının devamında ise bütçe için söz alan Salih Zeki Çakır, bütçeden komitelere de harcamaları için pay ayrılması gerektiğini önerdi. Ayrıca Çakır DTO bütçesinin yüzde 50'sinin sadece Piri Reis Üniversitesi'ne ayrılmasının adaletli bir davranış olmadığına değindi ve tutarlılık adına bunu dile getirmek istediğini ekledi.Bu sözlere Meclis Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan'ın cevabı gecikmedi. Kalkavan "Bu para Piri Reis'e gidecek. Bu yıl yüzde 50'si, seneye yüzde 60'ı olur daha azı olmaz." dedi. Meclis bütçe oylaması ve üyelerin konuşmaları ile devam etti.

DTO Meclis toplantısı ile ilgili ayrıntılı haberimiz yayına hazırlanmaktadır...

 

 

Yorumlar (3)
DTO MECLİS ÜYESİ 5 yıl önce
Toplantıda Şubelerin bütçe görüşmelerini izleyen bir meclis üyesi arkadaşımızın Şube başkanları ve yetkilileri hakkındaki tespitleri çok ilginçti.Şube Başkanlarının şubelerinin haklarını koruyamayıp merkez baskısına boyun eymelerini eleştirdi.

Zaten yıllardır Şubeleri sadece tahsildar yapan kendi yönetimleri.

Ark adaş şubenin çıkarlarını koruyamıyorsan, cesaretin yoksa başkan olma.Önümüzdeki seçimlerde şube üyeleri cesaretli yönetici bulmalıdır.
DUYARLI DENIZCI 5 yıl önce
DTO'nun bütçesinin yarısını Piri Reis'e verip harcamayı DTO üyelerinin kontrolünden çıkartıyorlar. Salih Zeki bey gibi sesini çıkarana da sen eğitime karşı mısın diye fırça atıyorlar. Piri Reis denizcilik üniversitesi değil ki. Denizcilik fakültesi de olan bir üniversite. Soralım peki: yarın üniversite para kazanırsa oradan Odaya para gelecek mi?
Wise Guy 5 yıl önce
Atasözleri neden hep doğru çıkar? Atalarımız söylemiş de ondan..
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?