banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

DTO İzmir'den Fotoğraf Yarışması

İMEAK DTO İzmir Şubesi tarafından haber, inceleme-araştırma ve fotoğraf dallarında “Medya Yarışması” düzenlenmiştir.

GÜNCEL 22.03.2014, 01:26
DTO İzmir'den Fotoğraf Yarışması

DENİZ TİCARET ODASI İZMİR ŞUBESİ MEDYA YARIŞMASI DÜZENLİYOR...

Bölgemizde, denizcilik ve deniz ticaretinin kamuoyunda daha etkin biçimde tanıtılması amacı ile İMEAK DTO İzmir Şubesi tarafından haber, inceleme-araştırma ve fotoğraf dallarında “Medya Yarışması” düzenlenmiştir. 

Haber ve inceleme-araştırma alanında yarışmaya katılacak olan eserlerin 2013 yılına ait olması ve “Ege Bölgesi’nde deniz ticareti, deniz taşımacılığı ve deniz temizliği” ile ilgili konuları kapsaması gerekmektedir.

Yarışmacılar; eserlerin yer aldığı gazete ya da derginin bir adet asıl ile 8 adet fotokopisini hazırlamalıdır. Televizyon ya da radyo çalışanlarının ise ses ve görüntü kasetlerinden birer adet teslim etmeleri gerekmektedir. Yarışmacılar, her dalda bir eser olmak üzere, bütün dallara katılabilir. 

Yarışmaya gönderilecek eserlerin 2 Mayıs 2014 Cuma gününe kadar Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Basın Danışmanlığı’na teslim edilmesi gerekmektedir. 

FOTOĞRAF YARIŞMASI KATILIM ŞARTLARI

-Fotoğraf yarışmasının konusu; “Ege Bölgesi’nde deniz ticareti, deniz taşımacılığı ve deniz temizliği” olarak belirlenmiştir.
--Fotoğraflar, renkli ve siyah-beyaz olabilir.
-Yarışmacı en fazla iki fotoğrafla katılabilir.
-Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların uzun kenarı 40 cm, kısa kenarı en az 20 cm boyutunda fotoğraf kartına basılmış olması gerekmektedir. Eserlerin bir kopyası, yüksek çözünürlükte CD/DVD kayıt edilerek gönderilmelidir.
-Fotoğraflarda dijital manipülasyon kabul edilmeyecektir. Ancak photoshop teknikleri kullanılabilecektir.
-Fotoğraf arkasına gönderen kişinin adı ve soyadı yazılacaktır.

-Eserler herhangi bir yüzeye yapıştırılmamış, paspartusuz ve kenar boşluksuz olarak teslim edilecektir. Fotoğraflar, aynı zamanda belge niteliğinde olduğundan tarih, yer ve bölge adının belirtilmesi gerekmektedir.
-Yarışmaya katılan eserlerin daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir. Eserlerin başka bir yarışmada ödül aldığının tespit edilmesi durumunda ödül iptal edilir ve geri alınır.
-Gönderilen eserlerin yarışmacıya geri iade edilme zorunluluğu yoktur.
-Yarışmada ödül alan eserlerin tüm kullanım hakları DTO İzmir Şubesi’ne ait olacaktır. Gönderilen fotoğrafların basım, sergileme, kullanma ve çoğaltma hakkına Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin sahip olduğunu, adaylar kabul etmiş sayılacaktır.
-DTO İzmir Şubesi, katılımcıların eserlerinde yer alan kişi ve kurumlara ilişkin telif hakları konusunda sorumluluk kabul etmez.
-Tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar.

Yorumlar (2)
DENİZCİ 7 yıl önce
Yıllardır hep aynı şeyler.Resim, kompozisyon yarışması, ziyaretler ve plaket verme törenleri.

Halbu ki bu yönetimden çok şeyler beklemiştik.

T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 7 yıl önce
Bence aşağıdaki konularda yarışma açmak daha doğru olurdu:1- Batmış olan Türk Deniz Ticaret filomuz nmasıl kalkınır? 2-yabancı bayrağa geçen Türk gemilerine Türk bayrağı nasıl çektirilir? 3- Yabancı bayraklı gemilerde çalışan Türk gemiadamlarının SKG çıkarları nasıl elde edilir? 4- Sivil denizcilik okullarının iyi eğitim vermeleri için neler yapılmalıdır. 5- Denizici millet nasıl yaratılır? Daha birçok denizcilik konularında yarışma açmak varken fotofraf yarışması açmak dostlar alışverişte görsünden ya da abesle iştigalden başka bir şey değildir. Ayrıca İzmir DTO nun İzmir gibi dünya çapında bir deniz kenti için birşeyler yapmadığını görmek çok acı olmaktadır. İzmirdeki sivil denizcilik okullarının hâlâ bir açık deniz okul gemileri yok. İnsanlar aldıkları paraları hak etmelidirler. Allah Türkü korusun. www.refikakdogan.com

19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102