banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

DTO İzmir Medya Yarışması Düzenledi

İZMİR DTO; denizcilik ve deniz ticaretinin kamuoyunda daha etkin biçimde tanıtılması amacı ile “6. Medya Yarışması” düzenledi.

GÜNCEL 30.12.2008, 11:30
1746
DTO İzmir Medya Yarışması Düzenledi

DENİZ TİCARET ODASI İZMİR ŞUBESİ MEDYA YARIŞMASI DÜZENLİYOR...

DTO İzmir'den yapılan duyuru şöyle:

Bölgemizde, denizcilik ve deniz ticaretinin kamuoyunda daha etkin biçimde tanıtılması amacı ile Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından “6. Medya Yarışması” düzenlenmiştir.

HABER, İNCELEME-ARAŞTIRMA, RÖPORTAJ ve FOTOĞRAF dallarında düzenlenen yarışma için gönderilecek eserlerin 2008 yılına ait olması ve yılsonuna kadar yazılı ve görsel basında yayınlanması (Serbest Fotoğraf Dalı yarışması hariç) gerekmektedir. Yarışma için gönderilen eserlerin “Ege Bölgesi’nde deniz ticareti, deniz taşımacılığı ve deniz temizliği ile ilgili haber ve fotoğrafları” kapsaması gerekmektedir.

Yarışmacılar; eserlerin yer aldığı gazete ya da derginin bir adet asıl ile 8 adet fotokopisini hazırlamalıdır. Televizyon ya da radyo çalışanlarının ise ses ve görüntü kasetlerinden birer adet teslim etmeleri gerekmektedir. Yarışmacılar, her dalda bir eser olmak üzere, bütün dallara katılabilir.

FOTOĞRAF YARIŞMASI:

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen “6. Medya Yarışması” nın fotoğraf bölümü, “Medya Yarışması Fotoğraf Dalı” ve “Serbest Fotoğraf Dalı” olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenmiştir. 

Fotoğraf yarışmaları ile ilgili ayrıntılar ve gerekli koşullar aşağıda belirtilmiştir.

Yarışmaya gönderilecek eserlerin 27 Şubat 2009 Cuma gününe kadar Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Basın Danışmanlığı’na teslim edilmesi gerekmektedir.

“MEDYA YARIŞMASI FOTOĞRAF” DALI YARIŞMA ŞARTLARI:

-Fotoğraf yarışmasının konusu; “Ege Bölgesi’nde deniz ticareti, deniz taşımacılığı ve deniz temizliği” olarak belirlenmiştir.
-Fotoğraflar, renkli ve siyah-beyaz olabilir.
-Fotoğrafların basında yayımlanmış olma şartı vardır.
-Yarışmacı en fazla iki fotoğrafla katılabilir.
-Yarışmaya katılacak olan fotoğrafların 30x40 ebatlarında basılmış olması gerekmektedir.
-Fotoğraflar paspartusuz gönderilecektir.
-Fotoğraf arkasına gönderen kişinin adı ve soyadı yerine rumuz yazılacaktır.
-Yarışmacılar, eserleri ile ilgili olarak sunuş yazısı vereceklerdir. (Sunuş yazısına rumuz ilave edilmelidir.)
-Herhangi bir yarışmada ödül almış eserler yarışmaya katılamaz.
-Yarışmaya gönderilen fotoğrafların basım, sergileme ve çoğaltma hakkına Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nin sahip olduğunu, adaylar kabul etmiş sayılacaktır.

 

Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü