banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

DTO İzmir Bölgesindeki Üyelerle Görüşüyor

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Didim ziyareti öncesi üyeleri ile Kuşadası’nda bir araya geldi.

GÜNCEL 22.11.2014, 01:22
2606
DTO İzmir Bölgesindeki Üyelerle Görüşüyor

İMEAK DTO İZMİR ŞUBESİ, KUŞADASI VE DİDİM’DE ÜYELERLE GÖRÜŞTÜ

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, görev sorumluluğu içerisinde bulunan üyelerle görüşmeye devam ediyor. Yönetim, bu kapsamda Didim ve Kuşadası’nda bulunan üyelerle görüştü. İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, fiyat istikrarsızlığı konusunda dile getirilen şikayetlere değinerek, “Müşteri artık kaliteli hizmet istiyor. Sizler, kendi aranızda oturup bir fiyat politikası belirleyemiyorsanız biz devreye girip, arabuluculuk yapabiliriz. Bunun yanında müzik yayını ile ilgili şikayetleri biliyorum. Günübirlik Tur Teknelerinde canlı müzik için gerekli olan belgenin olmamasından dolayı teknelere ceza kesiliyor. Deniz Turizmi Çalışma Grubu toplantılarında konuyu daha önce dile getirmiştim. Lakin, özellikle sezonun çok kısa olduğu bölgelerde, birçok ruhsatın alınması gerekliliği, ve bu belgelerin süreli ve fiyatlarının yüksek olması, üyelerimizi zor duruma düşürmektedir. Takip etmeye devam edeceğiz. En kısa sürede çözüme kavuşması için gereken tüm kanallara başvurumuzu yapacağız ” diye konuştu.

BARINMA VE ÇEKEK YERİ SORUNU YAŞIYORUZ

İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, Didim ziyareti öncesi üyeleri ile Kuşadası’nda bir araya geldi. Üyeler burada yapılan toplantıda teknelerini bağlayacakları ve kış aylarında bakım ve onarımlarının yapılacağı çekek yeri konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, “Barınma ve çekek yeri sorunu yaşıyoruz. Yaz sezonunda, toplam yaklaşık bir milyon kişiye hizmet veriyoruz. Bölgede büyük bir ekonomi yaratıyoruz. Yaşadığımız sorunların çözümlenmesini talep ediyoruz” dediler.

Başkan Öztürk, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ve Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı’ya yaptığı ziyarette, bu sorunu dile getirdi. Kayalı, yapılan görüşmede tur teknelerinin bağladığı Güvercina yolunun önümüzdeki yıl iyileştirileceğini söyledi. İMEAK DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, “Başkan Kayalı’nın sözleri üyelerimiz arasında sevinçle karşılandı. Lakin 1974 yılında ki Bakanlar Kurulu kararı ile Belediye’ye devredilen bu rıhtımın, işletme izninin alınması aşamasında sahiplik tartışmalarının çözülmesi ve gezi tekneleri kooperatifine uzun süreli kiralanmasının, sektöre daha fazla fayda sağlayacağı değerlendirilmiştir” dedi. İMEAK DTO İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdikleri sektör toplantılarına periyodik aralıklara devam edeceklerini, üyelerin sorunlarını yakından takip edeceklerini belirtti.

Yorumlar (1)
ÜYELER 8 yıl önce
Yıllardır değişen bir şey yok. DTO İzmir Şubesi Yönetimi gelir, yenilir içilir, sorunlar konuşulur.Sonuç yok.

25 senedir Aliağa'lı üyeler olarak DTO İzmir Şubesine en çok geliri bizler sağlıyoruz.Onlarda harcanması için İstanbul'a gönderiyor.

Bizi m ödediğimiz paralarla en azından yollar yapılırdı.

DTO Aliağa bir an önce kurulmalıdır.
21
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak 03:37
Güneş 05:30
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:32
Yatsı 22:17
Günün Karikatürü Tümü