banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

DTO İzmir binasına Bakan desteği

Alsancak Limanı'nda incelemelerde bulunan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, DTO İzmir Şubesi'nin Alsancak Limanı içinde yapmayı planladığı hizmet binası için destek verdi.

GÜNCEL 02.02.2006, 01:03
DTO İzmir binasına Bakan desteği

Geçtiğimiz Pazar günü İzmir ve Çeşme Liman Başkanlığı ile Alsancak Limanı'nda incelemelerde bulunmak için İzmir'e gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'nin Alsancak Limanı içinde yapmayı planladığı yeni hizmet binası için tam destek verdi.

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh, Ticaret Gazetesi'ne yaptığı açıklamada Bakan Yıldırım'dan Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'nin yapımını planladığı hizmet binası için her türlü desteği verme sözünü aldıklarını söyledi.


Dologh, "Yapımını planladığımız yeni bina 4 yıldır kangren haline geldi. Son olarak TOBB Başkan Vekili Halim Mete, AKP Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu, DTO Meclis Başkanı Erol Yücel ve Kenan Torlak gibi denizciliğin önemli isimlerinin etkin desteği ile konuyu Ankara taşıdık. Bakan yaptığı inceleme sonucunda özelleştirme alanı kapsamında olmaması halinde araziyi DTO'ya tahsis edilmesi konusunda gerekli desteği ve çalışmaların yapılacağını söyledi" dedi.

DTO İzmir Şubesi tarafından yapılacak olan ve Denizciler Plazası görülen binanın yapılması teklifinin de gene TCDD'den geldiğini hatırlatan Dologh, "Bu bina denizcilik sektörü ile ilgili tüm kurum ve kuruluşları biraraya getirecek. 5 katta bin metrekare alanda hizmet verecek olan bina, denizcilerin buluşma noktası olacak" dedi.

Kaynak:Seda GÖK-İZMİR

DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
banner225
10°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?