banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde Mezüniyet Töreni

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 2014-2015 öğretim yılı mezuniyet töreni Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

GÜNCEL 13.06.2015, 09:46
4129
Dokuz Eylül  Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nde Mezüniyet Töreni

189 Denizci Mezun Etti

Dokuz Eylül  Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 2014-2015 öğretim yılı mezuniyet töreni Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesinde gerçekleştirildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 2014-2015 öğretim yılı mezuniyet töreni 11 Haziran 2015 e günü saat 19.30’da Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Törende Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin Amerika Birleşik Devletleri Maine Maritime Academy ile gerçekleştirdiği uluslararası ortak lisans programlarının ilk mezunu Denizcilik İşletmeleri Yönetimi ve Uluslararası İşletmecilik ve Lojistik ortak diploma programından mezun olan Metehan Barshan da diplomasını aldı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 2014-2015 öğretim yılında Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü’nden 89, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 61, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü’nden 38 ve Uluslararası Ortak Lisans Programı kapsamında 1 olmak üzere toplam 189 öğrenciyi mezun etti. Törene, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Amerika Birleşik Devletleri Maine Maritime Akademi Dekan Yardımcısı Prof. Susan Loomis, T.C. Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı İzmir Liman Başkanı Mustafa Çankaya, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kpt. Savaş Ercan, Uzmar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Altay Altuğ, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Osman Bilgin, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve denizcilik camiasının önde gelen firmalarının yöneticileri katıldı.

Törende ilk olarak Fakülte Birincisi Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü mezunu Reha Memişoğlu konuştu. Memişoğlu’nun konuşmasının ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği Başkanı Osman Bilgin mezunlara öğütlerle dolu olan konuşmasını gerçekleştirdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güldem Ceritkonuşmasına fakülte bünyesindeki eğitim öğretime katkı sağlayan kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini ileterek başladı. Mezunlara yönelik olarak bazı öğütler veren Cerit, mezunların mesleki başarılarından en ufak bir şüphe duymadığını, bunun yanında hepsinin iyi ve donanımlı birer insan olarak yetiştirildiklerini, bu donanımların olmazsa olmazı olarak aileleri gördüklerinin altını çizdi ve tüm ailelere şükranlarını iletti.

Bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi olarak 23. mezuniyet törenini gerçekleştirdiklerini ve toplam mezun sayılarının 1990’a ulaştığını bildirdi. Fakülte bünyesinde Denizcilik İşletmeleri Yönetimi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği ve Lojistik Yönetimi Bölümü olarak dört bölüm bulunduğunu ve Lojistik Yönetimi Bölümü’ne bu sene öğrenci alacaklarını belirten Prof. Cerit, törene katılanlara teşekkürlerini iletti. Denizcilik Fakültesi’nin Uluslararası Ortak Lisans Programı çerçevesinde iş birliği içerisinde olduğu Amerika Birleşik Devletleri Maine Maritime Academy Dekan Yardımcısı Profesör Susan Loomis konuşmasında, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi işbirliği yapmaktan gurur duyduklarını belirterek, bu sene ilk mezun olarak Metehan Barshan’ın mezuniyetini tebrik etti. İşbirliklerinin giderek ve güçlenerek artacağını belirten Prof. Loomis, Denizcilik Fakültesi ile öğretim elemanı değişikliği de yaptıklarını ve bu kapsamda en son Kaptan Profesör Doktor Ender Asyalı’nın ABD’de bulunduğunu belirtti.

GEMİMO başkanı Feramuz Aşkın konuşmasında, mezunlara yönelik olarak, sektörün tüm iş kollarında istihdam edilebilecek olan mezunlara kariyer yollarında başarılar dileyerek, onların yetişmesinde büyük katkısı olan Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin tüm hocalarına ve idari personeline teşekkürlerini iletti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi mezunu ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, törenin onur konuğu olarak, aynı duyguları yıllar önce kendisinin de yaşadığını ve bugün de aynı heyecanı duyumsamanın verdiği mutluluğu anlattığı konuşmasında mezunların sektördeki başarılarına değindi. Bu okulun mezunu olmaktan gurur duyduğunu belirten Öztürk, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İzmir Liman Başkanı Mustafa Çankaya konuşmasında denizcilik mesleğinin zorluklarından bahsederek, bakanlığın her zaman mezunlara destekçi olduğunu aktardı. Mezunlara yönelik olarak meslek hayatlarında başarılar dileyen Çankaya, törenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin birçok özelliği olduğunu ancak denizci üniversite olma özelliğinin her zaman öne çıktığını belirtti. Denizcilik Fakültesi’nin ülkede denizcilik eğitimi veren kurumların başlıcaları arasında yer aldığını vurgulayan FÜZÜN, mezunlara, adalet, çalışkanlık ve hoşgörü duygularını hiçbir zaman yitirmemeleri gerektiğini, Atatürk’ün temel ilkelerine sürekli bağlı kalmayı, bu bağlılığın gereği olarak barışçı olmayı, devrimci olmayı ve daima gelişimden yana olmayı, demokratik laik hukuk devletine ilelebet sahip çıkmayı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yaşatma azmini asla kaybetmemeyi öğütleyen Füzün, mezunlara sonsuz başarılar diledi. Füzün, mezunların gelişmesindeki katkıları sebebiyle ailelerine ve Denizcilik Fakültesi’nin mensuplarına teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Törende ayrıca, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. A. Güldem Cerit tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün’e “Denizci Rektör” plaketi takdim edildi.

Törende Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin Amerika Birleşik Devletleri Maine Maritime Academy ile gerçekleştirdiği uluslararası ortak lisans programlarının ilk mezunu Denizcilik İşletmeleri Yönetimi ve Uluslararası İşletmecilik ve Lojistik ortak diploma programından mezun olan Metehan Barshan da diplomasını aldı. Metehan Barshan’a diplomasını DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün ile birlikte Maine Maritime Academy Dekan Yardımcısı Prof. Susan Loomis takdim ettiler.

Dereceye giren öğrencilere belge ve armağanlarının verilmesine geçildi. Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Birincisi Deniz İşletmecisi Reha Memişoğlu, ikincisi Deniz İşletmecisi Erhan Demirbaş, üçüncüsü Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Rüveyda Kumaşçıoğlu oldu .

Fakültede dereceye giren ilk üç öğrenciye Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün tarafından plaket ve armağanlarının verilmesinin ardından bölümlerde ilk üç dereceye giren öğrencilere Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Arkas Holding, GEMİMO, DEFMED (DEÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği), ARMA A.Ş., Türk Loydu Vakfı, GİSBİR, Deniz Nakliyecileri Derneği, Beşiktaş Denizcilik, Nemtaş Denizcilik, MSC Gemi Acenteliği A.Ş., Genel Denizcilik, Zenith Denizcilik, Aktif Denizcilik temsilcileri armağanlarını verdiler.

2014-2015 döneminde bölümlerden ilk üç derece ile mezun olan öğrenciler aşağıdaki gibi sıralandı:

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü Bölüm Birincisi Deniz İşletmecisi Reha Memişoğlu

Bölüm İkincisi Deniz İşletmecisi Erhan Demirbaş

Bölüm Üçüncüsü Deniz İşletmecisi Özge Günaydın

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü Bölüm Birincisi Mühendis Rüveyda Kumaşçıoğlu

Bölüm İkincisi Mühendis Ali Rıza Fırat

Bölüm Üçüncüsü Mühendis Gonca Sarı

Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Bölüm Birincisi Mühendis Volkan Özer

Bölüm İkincisi Mühendis Halil Yücel

Bölüm Üçüncüsü Mühendis Erdi Cömert

Törende, Fakülte’de 20 yıl hizmet süresini tamamlayan Prof. Dr. Hakkı Kişi, Doç. Dr. Selçuk Nas ve Doç. Dr. Sadık Özlen Başer ve 10 yıl hizmet süresini tamamlayan Doç. Dr. Gül Denktaş Şakar, Yrd. Doç. Dr. Ali Cemal Töz, Yrd.Doç. Dr. Mustafa Nuran, Yrd.Doç. Dr. Oğuz Atik'e plaketleri verildi.

Törende ayrıca spor müsabakalarında derece yapan fakülte öğrencilerine armağanları verildi. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Bayrak Devir Teslim Töreninin gerçekleştirilmesinin ardından her üç bölümün öğrencilerinin mezuniyet belgeleri dağıtıldı. Törende Karadeniz Teknik Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadir Seyhan’ın oğlu Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Zabit Onuran Seyhan da belgesini babasının elinden aldı.

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü Mezuniyet Yemini gerçekleştikten sonra, bölüm birincilerinin yaş kütüğüne plaket çakmaları ile devam eden Mezuniyet Töreni programı öğrencilerin keplerini atmaları ile sona erdi.

Yorumlar (3)
AKADEMİSYENLER 6 yıl önce
DTO İzmir Şube Bşk. nın konuşmasında

 4;Arkadaşlar benim için bir konuşma hazırlamışlar.. ama..... sözleri

sıcak salonda bizleri güldürdü.
TALEBE 6 yıl önce
Doğru söylemiş, hazırlayamıyorsa.
AKADEMİSYENLER 6 yıl önce
Başkanlığı sindirmek gerekir.
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü